Vilniaus knygų mugė suvienys komiksų menininkus iš įvairių šalių

Rimtos diskusijos ir neoficialūs pokalbiai prie kavos, knygos iš Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, paroda ir kūrybinės dirbtuvės, vakarėlis bei naujos pažintys. Tai pamatyti komiksų kultūros skleidėjai „Kitokia Grafika“ kviečia kiekvieną, kas bus Vilniuje vasario 23-26 dienomis ir kam bent kiek įdomu kultūra, istorija, politika, aplinkosauga, knygos, menas, gera kava ir smagūs žmonės. Šių metų Vilniaus knygų mugės šūkis – atversk pasaulį. „Kitokia Grafika“ kviečia mugės lankytojus atversti komiksų pasaulį. Kultūrinės programos metu plačiau bus pristatytos komiksų kultūros klasika tapusios dvi knygos, neseniai išverstos į lietuvių kalbą, o stende bus galima susipažinti su komiksais iš užsienio.

Knygų mugės metu vyks du pokalbiai. Pirmasis - apie autobiografinį Marjane Satrapi romaną „Persepolis“. Susitikime svečiuosis VU TSPMI doc. dr. Natalija Arlauskaitė, kuri papasakos apie autobiografinių komiksų reikšmę. Platesnį istorinį kontekstą ir Irano revoliucijos temą, gvildenamą „Persepolyje“, aptars VU TSPMI doktorantė Ieva Koreivaitė.

Taip pat lankytojai galės susipažinti su Arto Spiegelmano grafiniu romanu „Maus“. Knyga yra laimėjusi Pulitzerio premiją ir vadinama labiausiai jaudinančia ir sėkmingiausia kada nors atpasakota istorija apie holokaustą. Renginyje dalyvaus ir knygoje keliamus opius klausimus nagrinės Robertas van Vorenas, knygos „Neįsisavinta praeitis: holokaustas Lietuvoje“ autorius, Tbilisio valstybinio universiteto ir VDU dėstytojas. Apie knygos edukacinę reikšmę ir joje perteikiamą traumą papasakos VDU dėstytojas J.D. Miningeris. Renginį moderuos Algirdas Davidavičius.

Tačiau visas komiksų veiksmas neapsiribos tik šiais dviem renginiais. Visas keturias Knygų mugės dienas (vasario 23-26 d.) komiksų mėgėjai, kūrėjai ar šiaip smalsūs lankytojai kviečiami pasisvečiuoti „Kitokios grafikos“ stende. Čia bus galima įsigyti ne tik minėtuosius „Persepolį“ ir „Maus“, bet ir komiksų, grafinių pasakojimų, zinų, žurnalų įvairiomis užsienio kalbomis. 

Prie kavos puodelio apie knygas papasakos patys komiksų kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos. Stende taip pat vyks interaktyvios komiksų kūrybinės dirbtuvės. Mugės lankytojai taps linksmo jungtinio grafinio pasakojimo bendraautoriais bei įsijaus į komiksų kūrėjo vaidmenį. Dirbtuvių organizatorės komiksų piešėjos Eglė Vitkutė ir Anna Pavlova žada, jog kūrybingumas liesis per kraštus: komiksų kalba skirtingo amžiaus, profesijos, charakterio žmonių vystomos temos įgis neįtikėtinų pavidalų bei reikšmių.

Paraleliai renginiams Litexpo parodų rūmuose komiksai užvaldys ir miesto centro erdves. Čia bus pristatytas estų projektas „Naturegraffix“, nagrinėjantis aplinkosaugos problemas. Ketvirtadienį, vasario 23 dieną, 19 val. Planetariume (Konstitucijos pr. 12a) bus atidaryta aplinkosauginių komiksų paroda. Šeštadienį, vasario 25 d., vyks „Naturegraffix“ komiksų dirbtuvės, kurias ves komiksų kūrėjos Elisabeth Salmin iš Talino ir Yoshi iš Londono. Pasibaigus dirbtuvėms visi bus pakviesti į vakarėlį atšvęsti šiųmetinės Knygų mugės šūkio - atversk pasaulį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių