Vilniaus knygų mugė: „Neregėtos Lietuvos“ leidėjai sodins ąžuolų girią

Vakar Vilniaus knygų mugėje buvo pristatytas fotografo, keliautojo Mariaus Jovaišos oro fotografijų albumas ir ekologinis projektas „Neregėta Lietuva 2009“, skirtas paminėti Lietuvos vardo Tūkstantmetį.

Ypatingame albumo leidime bus galima rasti dar nepublikuotų archeologinio paveldo fotografijų ir panoraminių nuotraukų, atsiverčiančių net per keturis puslapius, bei naujų, tik šiam leidimui darytų, fotografijų. Albumas taip pat papildytas skaitytojų geriausiai įvertintomis, jau publikuotomis bei tarptautinėse parodose pristatytomis nuotraukomis.

„Neregėta Lietuva 2009“ albumo idėją palaiko ir garsūs Lietuvos bei užsienio žmonės. Albumo įžangoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ragina žmones iš naujo atrasti Lietuvos grožį ir skleisti jį pasauliui: „Nuoširdžiai linkiu į šiose nuotraukose įamžintas svarbiausias ir garsiausias Lietuvos vietas pažvelgti nauju žvilgsniu, atrasti mažiau lankomas, nežinomas arba užmirštas vietoves. Tikiuosi, kad šiuose vaizduose atradę save, sugebėsime neregėtą Lietuvą ir jos grožį atverti visam pasauliui.“

Albumo pradžioje taip pat galima rasti UNESCO generalinio direktoriaus Koičiro Matsura kreipimąsi, raginantį tausoti Lietuvos gamtos grožį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl yra visų pasaulio žmonių turtas.

Naujasis albumas yra gerokai patogesnis dėl savo mažesnio ir kompaktiškesnio formato bei lengvesnis už pirmąjį „Neregėtos Lietuvos“ leidimą, tačiau išliko toks pat išvaizdus bei reprezentatyvus kaip ir jo pirmtakas. Naujasis leidimas sveria tik 1,9 kg (kainuoja nuo 159 litų).  Jis taip pat pasižymi ekologiškumu – fotografijos atspaustos ant ekologinio suomiško popieriaus, atitinkančio griežčiausius miškų priežiūros ir atsodinimo reikalavimus.

Pasak albumo autoriaus ir ekologinio projekto sumanytojo Mariaus Jovaišos, „Neregėta Lietuva 2009“ galėtų tapti albumu kiekvienai Lietuvos šeimai, puoselėjančiai patriotinius jausmus savo šaliai ir pasitinkančiai šalies Tūkstantmečio šventę. Už kiekvieną įsigytą albumą projekto organizatoriai pasodins po ąžuolą – taip bus sukurta Neregėtos Lietuvos Tūkstantmečio giria Kėdainių rajone. Kiekvienas knygos pirkėjas, užpildęs registracijos formą, esančią albume, gaus elektroninį pažymėjimą, ir jo vardas bus įrašytas į atminimo lentą girioje.

Pirmasis tūkstantis ąžuolų bus pasodinti 2009 metų pavasarį. Didelį žemės plotą Kėdainių rajone netoli Nevėžio šiai iniciatyvai jau paskyrė Lietuvos generalinė miškų urėdija. 

„Kurdamas šį albumą ir ąžuolyno idėją, norėjau pakviesti prasmingai įamžinti mūsų valstybės vardo Tūkstantmetį ir priminti lietuviams, kad galime didžiuotis daug senesne, kelis tūkstantmečius siekiančia, savo šalies istorija, - teigė albumo autorius M. Jovaiša. – Tikiuosi, jog šią įsimintiną Lietuvos istorijos datą pavyks pažymėti ne tik trumpalaikėmis akcijomis, kurios bus greitai užmirštos, tačiau ir įspūdingu ąžuolynu, dar ilgai priminsiančiu apie šią reikšmingą sukaktį.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių