Vilniaus knygų mugė: leidykla „Alma littera“ pristatys 13 naujų knygų

Vilniaus knygų mugėje didžiausia šalies leidykla „Alma littera“ pakvies net į aštuonis renginius, kurių metu pristatys 13 naujausių lietuvių autorių knygų.

„Lietuvių autorių knygų leidyba - vienas iš svarbiausių mūsų leidyklos prioritetų. Ne vienus metus bendraujame su daugelio pamėgtais autoriais ir džiaugiuosi, kad šiais metais mugės lankytojus galime pakviesti į susitikimus su tiek jau pripažintais ir Lietuvos literatūros istorijoje jau įsitvirtinusiais rašytojais, tiek su pirmuosius žingsnius literatūros pasaulyje žengiančiais autoriais. Neabejoju, kad kiekvienas skaitytojas atras jo pomėgius geriausiai atitinkančią knygą“, - sako leidyklos „Alma littera“ generalinis direktorius Arvydas Andrijauskas.

Leidykla „Alma littera“ į pirmąjį susitikimą pakvies vasario 13 d., penktadienį, 17 val. Rašytojų kampe, kur naujausias knygas pristatys serijos „Mergaičių lyga“ autorės Edita Milaševičiūtė, Aistė Ptakauskė ir Akvilina Cicėnaitė. Šių jaunų ir perspektyvių lietuvių autorių knygose „beveik suaugę“ ieško savęs, tikrina ribas, išbando draugystę, pirmosios meilės ryšius, išsiskyrimą... Šioje serijoje išleista Editos Milaševičiūtės knyga „Įsimylėjėlių stovykla“ šiais metais nominuota Metų knygos rinkimuose. Po pristatymo Rašytojų kampe autorės vasario 13 d. 18 val. su skaitytojais bendraus ir dalys autografus „Alma litteros“ stende.

Šeštadienį, vasario 14 dieną, skaitytojų lauks net 4 susitikimai.

12 val. kultūrologo Laimanto Jonušio vedamame susitikime kritikų pripažįstama viena talentingiausių autorių Laura Sintija Černiauskaitė pristatys savo paskutinį romaną „Benedikto slenksčiai“. Šis romanas intriguoja tuo, kad istorija jame pasakojama vyro balsu. „Benedikto slenksčiai“ - antrasis rašytojos romanas, kuriame autorė dėmesį sutelkia į jauno žmogaus brendimo istoriją. Renginyje taip pat dalyvaus Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Vanda Juknaitė.

14 val. Konferencijų salėje 5.2 įvairių premijų laureatė Renata Šerelytė pakvies skaitytojus į romano „Mėlynbarzdžio vaikai“ pristatymą. Naujojo romano pagrindu garsi rašytoja pasirinko pasaką apie Mėlynbarzdį, kurią žino daugelis skaitytojų. Mėlynbarzdis - savotiškas praėjusio laikmečio simbolis, įkūnijantis autoritarinę santvarką ir žmogaus nuasmeninimą. Naujasis romanas, kuriame vienos šeimos nariai keliais balsais pasakoja dramatišką savo gyvenimo istoriją, atskleidžia žmogaus mentaliteto ir laikmečio paradoksus.

17 val. Konferencijų salėje 5.2 Liudviko Jakimavičiaus vedamame susitikime su rašytoja Vidmante Jasukaityte skaitytojai turės progą susipažinti su naujausiu jos romanu „Senis, arba laiškai Antikristui“. Šis romanas - paskutinė knyga iš ciklo, kuriame gvildenami Dievo ir žmogaus santykiai. Renginyje taip pat dalyvaus profesorius Algis Kalėda.

Paskutiniame šeštadienio susitikime 18 val. skaitytojai susipažins su Loretos Paškevičienės parengta knyga „Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu“. Algimantui Čekuoliui - 77-eri. Jis, ko gero, yra vyriausias televizijos laidos vedėjas pasaulyje. Iš kur tokie žmonės atsiranda? Iš kokio šulinio, kokioj parapijoj tiek jėgų semiasi? Šiuos klausimus žurnalisto gerbėjai gali rasti knygoje, o renginio metu juos užduos Vytaras Radzevičius.

Sekmadienį, vasario 15 d. 11 val. jaunųjų skaitytojų mylimas rašytojas Kazys Saja Vaikų salėje pristatys savo naujausią kūrinį „Septyni miegantys broliai“. Tai knyga paaugliams ir apie paauglius, apie amžinus kaip pasaulis, bet kaskart vis kitaip atskleidžiamus tėvų ir vaikų santykius.

13 val. skaitytojus susitikti pakvies vienas žinomiausių Lietuvos rašytojų Vytautas Bubnys. Renginio vedėjas - žinomas televizijos ir kino kritikas Skirmantas Valiulis skaitytojams pristatys jau šeštos laidos sulaukusią apysaką „Arberonas“, pagal kurią 1971 m. Lietuvos kino studijoje buvo sukurtas filmas „Maža išpažintis“ (rež. A.Araminas). Naujai išleistoje knygoje skaitytojai ras ir nuotraukų iš šio filmo.

Taip pat 13 val. visi besidomintys psichologija ir mėgstantys tokios tematikos knygas būtinai turėtų apsilankyti diskusijoje apie santykių psichologiją, kuri vyks Forume. Diskusijai vadovaus žurnalistė Alvyra Bajarūnaitė. Skaitytojų simpatijas jau užkariavę Dalia ir Olegas Lapinai bei Rūta Bačiulytė, daug metų su klausytojais eterio bangomis bendraujanti Lietuvos radijo psichologinėje laidoje „Pašnekesiai apie tave ir kitus“, kviečia visus mugės dalyvius padiskutuoti, kodėl žmonės skaito psichologijos knygas, o psichologai tokias rašo, ko galima tikėtis skaitant tokias knygas.

Susitikimai ir autografai Vilniaus knygų mugėje

Vasario 13 d.
17 val. Serijos „Mergaičių lyga“ autorių Editos Milaševičiūtės, Aistės Ptakauskės ir Akvilinos Cicėnaitės knygų pristatymas Lietuvos parodų centre LITEXPO, Rašytojų kampe. Renginį ves žinomas televizijos „veidas“ Arnoldas Lukošius.
18 val. Serijos „Mergaičių lyga“ autorės Edita Milaševičiūtė, Aistė Ptakauskė ir Akvilina Cicėnaitė su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.

Vasario 14 d.
12 val. Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Benedikto slenksčiai“ pristatymas Lietuvos parodų centre LITEXPO, Rašytojų kampe.
13 val. Laura Sintija Černiauskaitė su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.
14 val. Renatos Šerelytės romano „Mėlynbarzdžio vaikai“ pristatymas Lietuvos parodų centre LITEXPO, Konferencijų salėje 5.2.
15 val. Renata Šerelytė su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.
17 val. Susitikimas su rašytoja Vidmante Jasukaityte Lietuvos parodų centre LITEXPO, Konferencijų salėje 5.2. Renginį ves Liudvikas Jakimavičius, renginyje dalyvaus Algis Kalėda.
18 val. Vidmantė Jasukaitytė su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.
18 val. Susitikimas su žinomu rašytoju ir žurnalistu Algimantu Čekuoliu Lietuvos parodų centre LITEXPO, Konferencijų salėje 5.2. Algimantą Čekuolį kalbins Vytaras Radzevičius.
19 val. Algimantas Čekuolis su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.

Vasario 15 d.
11 val. Vaikų mylimo rašytojo Kazio Sajos knygos „Septyni miegantys broliai“ pristatymas parodų centre LITEXPO, Vaikų salėje.
12 val. Kazys Saja su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.
13 val. Susitikimas su vienu žinomiausių rašytojų Vytautu Bubniu parodų centre LITEXPO, Konferencijų salėje 5.2. Renginį ves televizijos ir kino kritikas Skirmantas Valiulis.
14 val. Vytautas Bubnys su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.
13 val. Diskusija apie santykių psichologiją parodų centre LITEXPO, Forume. Diskusijai vadovaus žurnalistė Alvyra Bajarūnaitė.
14 val. Dalia ir Olegas Lapinai, Rūta Bačiulytė su skaitytojais bendraus ir dalys autografus Lietuvos parodų centre LITEXPO, Penktajame paviljone, „Alma litteros“ stende.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių