Vilniaus knygų mugė akcentuos Lietuvai svarbius įvykius

Vasario 12-15 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyksianti jubiliejinė - 10-oji Vilniaus knygų mugė bei kartu rengiama Baltijos knygų mugė lankytojus pakvies ne tik susipažinti su leidyklų naujienomis, pabendrauti su pamėgtais lietuvių bei užsienio literatūros autoriais, tačiau kartu primins, kuo šie metai Lietuvai išskirtiniai. 

„Šiemet Lietuva švenčia savo vardo tūkstantmetį, o Vilnius paskelbtas Europos kultūros sostine. Šie įvykiai ir atsidūrė Vilniaus knygų mugės akiratyje bei paskatino  daugiau dėmesio skirti Lietuvos istorijai ir jos istoriniams kaimynams - Baltarusijai, Lenkijai, Ukrainai“, - sako Vilniaus knygų mugės projekto vadovė Milda Gembickienė.

Baltarusija, Lenkija ir Ukraina mugėje turės atskirus stendus ir pristatys savo šalių leidybą bei dalyvaus kultūrinėje programoje, kurioje taip pat bus akcentuojama istorinė tematika: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, jos istorinės šaknys, atspindžiai šiuolaikinėje kultūroje bei politikoje ir pan. Šios temos bus gvildenamos ir antrus metus mugėje veiksiančiame Diskusijų klube. Šiemet diskusijose dalyvaus ne tik mūsų šalies, bet ir Baltarusijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos istorikai, literatūrologai, kritikai.

Kiekvienam istoriniam Lietuvos kaimynui tarp gausybės kitų renginių mugės kultūrinėje programoje bus skiriama po atskirą dieną. Pirmąją mugės dieną, ketvirtadienį, vyks 7 Baltarusijos renginiai. Penktadienį - 5 Lenkijos, šeštadienį - 6 Ukrainos renginiai, tarp kurių - ir susitikimas su garsiu ukrainiečių rašytoju Andrejumi Kurkovu.

Mugėje dėmesio susilauks ir kitas svarbus įvykis - projektas „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“, kuris lankytojus pakvies į originalų stendą 3-oje „Litexpo“ salėje. Ta proga bus surengta spaudos konferencija, o sostinės bare „In Vino“ pradės veikti „Vilniaus knygų mugės klubas“ (rengėjas - VEKS). Mugės metu vakarais jame lankysis mugės svečiai: Andrei Makine’as, Sjonas, Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė, Paulina Eglė Pukytė ir kiti. Pasibaigus mugei klubo veikla nenutrūks dar visus šiuos metus. 

Į mugę atvyks ir jos programoje dalyvaus kitos šių metų Europos kultūros sostinės - Austrijos miesto Linco - atstovai. Mugėje bus pristatytas Linco ir Vilniaus rengiamas projektas „Vilnius skaito Lincą“. Jo metu vilniečiai galės išsamiau susipažinti su šio Austrijos miesto literatūra. Analogiškas renginys apie Vilnių „Lincas skaito Vilnių“ vyks Lince.
 
Tokie akcentai lėmė, kad šiemet pirmą kartą mugės kultūrinėje programoje vyks tarptautiniai renginiai - net 37, o iš viso per keturias mugės dienas numatyta 200 renginių, veiks 12 meno parodų, įvyks susitikimai su 32 užsienio ir 90 lietuvių rašytojų bei poetų.


Šiame straipsnyje: knygų mugėknygos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių