Quantcast

Vilniaus kino festivalyje geriausiu pripažintas filmas „Drąsa“

Pagrindinis Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ prizas šiemet atiteko lenkų režisieriaus Grego Zglinskio filmui „Drąsa“.

Šią juostą geriausia ketvirtadienį paskelbė tarptautinė vertinimo komisija.

„Vienbalsiai nusprendėme apdovanojimą skirti šiam filmui už tai, kaip jame parodomi žmonių vidiniai prieštaravimai konfliktinėje situacijoje - filmas tai atskleidžia be stereotipų ir priverčia žiūrovą susimąstyti“, - komisijos apsisprendimą aiškino komisijos narė, aktorė iš Kubos Mirta Ibarra.

Konkursinė programa „Kino pavasaryje“ surengta ketvirtą kartą. Joje parodyta 11 filmų. Kaip teigė festivalio rengėjai, šįkart programos „Nauja Europa - nauji vardai“ kūrėjai daugiausia kalbėjo apie aštrias šiuolaikinio žmogaus problemas ir apie pasikeitusių laikmečių iššūkius.

Filme „Drąsa“ pasakojama apie brolius Alfredą ir Ježį, turinčius bendrą kabelinės televizijos verslą, bet lyg Kainas su Abeliu dažnai nesutariančius dėl smulkmenų ir nepaisančius tėvo prašymų nesipykti. Patekę į ekstremalią situaciją broliai elgiasi skirtingai - vienas užstoja užpultą merginą, kitas išsigandęs nesikiša. Tačiau po įvykio jo sąžinę užgula kaltės jausmas.

Geriausiam „Kino pavasario“ filmui teko statulėlė ir 7 tūkst. eurų (24 tūkst. litų) prizas.
Tarptautinė vertinimo komisija džiaugėsi galėjusi padalyti kelis prizus. Už subtilią režisūrą įvertintas rumunų režisierius Adrianas Sitaru, festivalyje pristatęs filmą „Geri ketinimai“. Šią juostą favoritu išrinko ir Tarptautinė nepriklausomų kino teatrų bei festivalių asociacija (CICAE).

Geriausio konkursinės programos aktoriaus titulas skirtas net trims aktorėms: Adai Condeescu už vaidmenį filme „Lovelasas“‚ Isidorai Simijonovič, suvaidinusiai juostoje „Klipas“, ir Anjelai Nedyalkovai už vaidmenį „Ave“.

Geriausia Lietuvos aktore išrinkta Toma Vaškevičiūtė ketvirtadienį per spaudos konferenciją džiaugėsi, kad festivalio rengėjai skatina jaunas aktores.

Trumpametražių filmų konkurso nugalėtoju tapo vengrų režisierės Cecilijos Felmeri filmas „Ištįsęs laikas“. Komisija taip pat skyrė specialų simpatijų prizą filmui „Siaubūnas“, kurį režisavo Attila Till iš Vengrijos.

Vertinimo komisijos narys, prodiuseris iš Švedijos Freddy Olssonas per spaudos konferenciją teigė, kad šiais apdovanojimais norėta padrąsinti Vengrijos kūrėjus, nes šios šalies Vyriausybė esą užsiima kultūros griovimu.

„Nors premiją atsiėmė Vengrijos ambasados atstovas, šis prizas - tikrai ne jiems, o kūrėjams“, - sakė F.Olssonas ir pridūrė, kad sprendimas vis dėlto buvo ne politinis, o meninis.

Už geriausią debiutą apdovanota Albina Griniūtė su filmu „Našlaitynas“, pasakojančiu apie gyvūnų prieglaudą.

„Žiūrėdami šį filmą iš karto pajutome labai nuoširdų ir skaidrų santykį su filmo tema. Istorija neatrodė nei sufabrikuota, nei sukonstruota. Tai atviras režisierės žvilgsnis į gyvūnų prieglaudos situaciją“, - sakė vertinimo komisijos narys Lukas Brašiškis.
Žiūroviškiausiu lietuvių filmu „Kino pavasario“ lankytojai išrinko Roko Eltermano juostą „Paskutinė medaus mėnesio diena“.

Publikos simpatijų prizą pelnė prancūzų komedija „Neliečiamieji“. Šį filmą Europoje matė jau 32 mln. žiūrovų.

Ketvirtadienį Vilniuje baigėsi septynioliktasis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. Festivalio metu žiūrovams pristatyta beveik 200 filmų iš 58 valstybių. Nuo penktadienio festivalis persikelia savaitei į Kauną, po vieną dieną iki balandžio 9 dienos „Kino pavasario“ filmai bus rodomi Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje.


Šiame straipsnyje: Kino pavasariskinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių