Quantcast

Vilniaus įkūrėjo Gedimino vardą turi 1715 miestiečių

  • Teksto dydis:

 Lietuvos sostinės Vilniaus įkūrėjo kunigaikščio Gedimino vardą turi 1715 miestiečių. Tokią statistiką penktadienį, Gedimino dienos išvakarėse, paskelbė Statistikos departamentas.

Iš viso Lietuvoje gyvena 11 tūkst. vyrų, turinčių Gedimino vardą.

2013 metų pradžioje Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje gyveno 537,2 tūkst. gyventojų, tai sudarė 18 proc. Lietuvos gyventojų.

Vilnius kartu su Neringa yra vieninteliai miestai, kuriuose natūrali gyventojų kaita yra teigiama - daugiau gimsta gyventojų nei miršta. Be to, palyginti su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, Vilniuje 1 tūkst. gyventojų tenka daugiausia santuokų.

2011 metų surašymo duomenimis, lietuviai sudaro 66 proc. sostinės gyventojų. 16 proc. vilniečių yra lenkai, 12 proc. - rusai, per 3 proc. - baltarusiai.

Vilniuje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis 2013 metų antrąjį ketvirtį sudarė 2599 litus ir 346 litais viršijo šalies ūkio vidurkį.

Rugsėjo 28 dieną yra minima kaip Gedimino ir Vilniaus įkūrimo diena. Pagal legendą, šią dieną Lietuvos didysis kunigaikštis per medžioklę susapnavo sapną apie Geležinį vilką, ir po jo nusprendė įkurti sostinę.

Kunigaikštis Gediminas Lietuvą valdė 1316-1341 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių