Vilniaus gatvės be duobių – misija neįmanoma

Pavėluotas pavasaris Vilniaus vairuotojams priminė, kad įspūdingos duobės „puošia“ ne tik Kauno, bet ir sostinės gatvės bei kiemus. Vilniaus savivaldybė Laikinosios sostinės „vytis“ šioje srityje neketina, tačiau gatvių priežiūrai numatytos lėšos maždaug 19 kartų mažesnės už realų poreikį. O kiemų lopymui pinigų apskritai nenumatyta.

Kauniečiai jau eilinį pavasarį sutinka lavindami automobilių slalomo įgūdžius. Pasivažinėjimas Kauno gatvėmis daugelyje vietų atrodo makabriškai – vairuotojai manevruoja, vengdami visur išsibarsčiusių duobių, neretai išlėkdami ir į priešpriešines eismo juostas. Vilniuje tokios situacijos dar nėra, bet įspūdingų duobių taip pat netrūksta.

Sostinės savivaldybė jau pradeda pavasarinius gatvių lopymo darbus.

„Vakar jau pradėjome centrinės miesto dalies remonto darbai, kitą savaitę jie bus pradėti ir kitose miesto dalyse, kuriose šiuo metu dar pilnai neišdžiuvusi kelio danga, yra sniego“, - DELFI teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Statinių skyriaus vedėjas Arūnas Visockas.

Pasak jo, lopant gatves prioritetas bus telkiamas ten, kur susitelkia dideli transporto srautai. „Nelabai galima išskirti kažkokia vieną miesto dalį, visose palyginti situacija panaši, gal kiek prastesnė danga rytinėje miesto dalyje. Planuojame suremontuoti visas duobes greito eismo gatvėse ir gatvėse, kuriomis važiuoja viešas transportas. O taip pat didžiąją dalį privažiavimo kelių“, - dėstė A. Visockas.

Pasak jo, visiškas Vilniaus gatvių sutvarkymas – graži vizija, atsimušanti į ribotų finansinių galimybių sieną. „Kiek turime lėšų už tiek ir tvarkysime, aišku jų neužteka - nors šiais metais gatvių priežiūrai ir numatyta beveik 3 milijonais daugiau lėšų negu pernai (2012 m. – 13 mln. Lt, 2013 m. – 16 mln. Lt), tačiau sutvarkyti visų sostinės gatvių nėra galimybių, tam reikėtų daugiau nei 300 mln. Lt“, - skaičiavo A. Visockas.

Tuo tarpu kiemuose atsivėrusių duobių lopymui pinigų Vilniaus biudžete apskritai nėra. A. Visockas vilniečius ragina visas duobes registruoti specialiame Problemų registre: www.vilnius.lt/problemos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių