Quantcast

Vilniaus festivalį atidarys operos žvaigždė V. Urmana (papildyta)

Birželio 1-ąją į Vilnių atvyko garsiausia Lietuvos operos primadona Violeta Urmana. Pirmadienį, birželio 3-iąją, ji atidarys Vilniaus festivalį - koncertas  įvyks Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Šį koncertą V.Urmana (sopranas) atliks su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (dirigentas Modestas Pitrėnas). Klausytojai išgirs Richardo Wagnerio vokalinį ciklą „Matildos Wesendonck dainos“ bei operos „Tristanas ir Izolda“ finalinę Izoldos mirties sceną.

Taip pat koncerte skambės dvi simfoninės poemos: Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Miške“ ir Richardo Strausso „Mirtis ir pragiedrėjimas“.

V. Urmanos spaudos konferencija šį vakarą įvyko Filharmonijos svetainėje. Operos žvaigždė atvyko su vyru – italų tenoru Alfredo Nigro. Kadangi V. Urmana puiki R. Wagnerio operų atlikėja, daugiausia klausimų ir buvo užduota apie šį vokiečių kompozitorių. „Aišku, R. Wagneris – vienas iš mėgstamiausių mano kompozitorių“, – sakė V. Urmana.

Šiemet nemažai R. Wagnerio ištraukų iš operų V. Urmana atliko Paryžiuje. „Asmeniškai sau R. Wagnerio metus (kovo mėnesį – red.) aš atidariau Paryžiuje“, – dienai.lt sakė primadona. Prancūzijos sostinėje ji surengė nemažai koncertų, kuriuose dainavo ištraukas iš vokiečių kompozitoriaus operų.

Šiemet V. Urmana daug laiko praleido Paryžiuje, tad ištaikytas keturias laisvas dienas išvyko į namus Italijoje. Taip pat ji dainavo Berlyne R. Wagnerio operose „Tristanas ir Izolda“ bei „Parsifalis“. Paklausta, koks geriausias poilsis po spektaklio, primadona atsakė: „Rytą atsibusti ant sofutės“. Rudenį „Tristaną ir Izoldą“ ji dainuos Vienoje ir Madride.

Violeta pageidavo, kad šį Vilniaus festivalio atidarymo koncertą diriguotų ne koks užsienietis, o lietuvis – Modestas Pitrėnas. Po šio, Vilniaus festivalio, V. Urmana grįžta į Paryžių, kur dainuos italų kompozitoriaus Giuseppes Verdi „Requiem“ mecosoprano partiją.

Savo karjerą užsienyje V. Urmana pradėjo kaip mecosopranas, tačiau neilgai trukus klausytojus užkariavo galingo dramatinio soprano atliekamomis partijomis. Jos repertuare – G. Verdi, R. Wagnerio, Ch. W. Glucko, G. Puccini, R. Stausso, V. Bellini ir kitų kompozitorių operų pagrindinės partijos. Jas solistė yra atlikusi beveik visuose žymiausiuose pasaulio teatruose, kaip Milano „La Scala“, Madrido „Teatro Real“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Paryžiaus „Opera Bastille“. Svarbiausi jos vaidmenys šiuose teatruose įamžinti DVD.  V. Urmanos koncertinė veikla, kaip visada, suplanuota keliems metams į priekį  Europoje, JAV ir Azijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių