„Vilniaus energijos“ tyrime atlikta apie 20 kratų

Įtariant, jog daugiau nei 0,5 mlrd. litų Lietuvoje investavusio Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma centralizuotai šilumą tiekianti bendrovė „Vilniaus energija“, įsigyjant kurą, galėjo dirbtinai didinti šilumos kainą, ketvirtadienį atlikta apie 20 kratų aštuoniose įmonėse, susijusiose su „Vilniaus energija“. Kratos susijusios su įmonės sudarytomis kuro pirkimo ir kitomis sutartimis, taip pat su 15-kos metų šilumos ūkio nuomos sutartimi.

„Tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo, taip pat dėl galimo sukčiavimo dirbtinai didinant šilumos kainas per įsigyjamą dyzeliną ir biokurą“, - penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas, komentuodamas ikiteisminį tyrimą, susijusį su „Vilniaus energija“.

Anot jo, kratos atliktos 8 neįvardijamose bendrovėse, „vienaip ar kitaip“ susijusiose su „Vilniaus energijos“ veikla.

S.Slapšinskas teigė, jog šiuo metu nėra niekam pareikšti įtarimai, vertinami kratų metu surinkti ūkiniai ir finansiniai dokumentai. Ar apklausti kokie asmenys, prokuroras nekomentavo.

„Šiuo metu yra aktyviai atliekama visa eilė procesinių veiksmų“, - sakė S.Slapšinskas. Jo žodžiais, bus „analizuojama labai daug aplinkybių, susijusių su “Vilniaus energija".

S.Slapšinskas BNS sakė, jog tyrimo metu bus vertinama ir 2002 metais pasirašyta 15 metų trukmės sutartis su „Dalkia“ dėl sostinės šilumos ūkio nuomos.

„Icor“ valdybos pirmininkas Andrius Janukonis teigia, jog ketvirtadienį kratos atliktos bendrovėse „Vilniaus energija“, „Bionovus“, „Axis Industries“ ir „Icor“. Anot jo, buvo atjungti serveriai, „paralyžuota“ bendrovių veikla. Šios savaitės įvykius jis vadina politikų „puolimu“. Anot jo, kuriamas „fiktyvus skandalas“.

„Fiktyvūs puolimai ir kaltinimai mūsų grupėje - ne naujiena“, - rašo A.Janukionis penktadienį išplatintame komentare dėl įvykių.

Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Rūta Dirsienė BNS sakė, jog ketvirtadienį atlikta apie 20 kratų. Anot jos, tyrime nėra išskiriama nė viena kuro rūšis.

Kratos buvo atliktos bendrovėje „Vilniaus energija“, taip pat jai biokurą tiekiančiose įmonėse, įskaitant ir koncerno „Icor“ valdomą biokuro tiekimo įmonę „Bionovus“, BNS patvirtino „City Service“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) akiratyje, naujienų portalo „Delfi“ žiniomis, atsidūrė ir dar viena įmonė, bendrovė „Lag&d“, registruota Konstitucijos prospekte, kur yra įsikūrusios „Icor“ įmonės bei koncerno centrinis biuras.

Generalinė prokuratūra teigia, jog kratos buvo atliktos, tikrinant ikiteisminio tyrimo duomenis, ar „Vilniaus energija“ tiekiamos šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama, įsigyjant kurą.

Pasak Generalinės prokuratūros, ikiteisminis tyrimas atliekamas FNTT surinktų duomenų pagrindu.

Vienas „Dalkia“ vadovų penktadienį pareiškė neabejojantis, kad šią savaitę paskelbti įtarimai „Dalkia“ įmonėms dėl biokuro pirkimo neturi realaus pagrindo. „Dalkia“ įmonės „Dalkia Eastern Europe“ valdybos pirmininkas ir prezidentas Jeanas Sacreste'as (Žanas Sakrestas) pareiškė, kad tokia padėtis gali būti naudinga „Dalkia“ konkurentei - Suomijos bendrovei „Fortum“, kuri jau stato arba ketina statyti biokuro elektrines Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

S.Slapšinskas tokius komentarus pavadino „tipine gynybine versija“ didelių įmonių tyrimuose.

„Galiu pasakyti, kad šita pozicija neturi nieko bendra su realiu gyvenimu, yra tiriama grynai nusikalstama veika“, - sakė prokuroras.

J.Sacreste'as teigė nematantis interesų konflikto dėl koncerno „Icor“ dalyvavimo įmonės konkursuose.

„Vilniaus energija“ savo katilinėse degina daugiausia dujas, kurias perka iš „Dujotekanos“, taip pat biokurą, kurį deginant Vilniuje pagaminama apie 9 proc. visos šilumos energijos. Biokuras perkamas iš koncerno „Icor“ valdomos įmonės „Bionovus“.

2002 metais Vilniaus miesto šilumos ūkis 15-kai metų buvo išnuomotas koncernui „Dalkia“, kurio įkurta antrinė įmonė „Vilniaus energija“ įsipareigojo iki 2017 metų į Vilniaus šilumos tinklus investuoti apie 579 mln. litų. Iki 2010 metų vasaros pradžios įmonė teigė atlikusi beveik visas investicijas - 518,2 mln. litų, iš jų 274,4 mln. litų investuota iš vilniečių mokėto šildymo tarifo.


Šiame straipsnyje: Vilniaus energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
Kauno energija ne kitokia,ja taip pat reikia patikrinti,as manau ,kad Kaunieciai butu patenkinti. FNTT,STT tarnybu nusipelniusi ir Kauno m. UAB"Busto valda",yra pranesta apie jos veikla Kauno apylinkes prokuraturai,apygardos prokuraturai,STT tarnybai,medziagos uztektinai, kad galima butu pareiskti kaltinimus.Matysime ,kuo viskas baigsis,nesiruosiam tyleti,jeigu veiklos nevykdys UAB"Busto valda"pagal visus reikalavimus ,bus pakartoti skundai ir kreipsimes i ziniasklaida.Nusikalteliu lizdas visokie Rubikonai,Cytiservisai,UAB"Busto valdos",prievartauja Lietuvos gyventojus,vykdo veikla isskirtinem verslo salygom.Idomu kas jiem suteike teise ir isskirtines verslo salygas Lietuvoje,pries istatymus visi lygus ir istatymai visiem tie patys.

white men

white men portretas
VOR DOLZEN SIDET V TIURME
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių