Quantcast

Vilniaus byla prieš valstybę bus – teismas nagrinės A.Zuoko ieškinį

Teismas vis tik imsis nagrinėti  Vilniaus miesto savivaldybės ieškinį, kuriuo prašoma iš valstybės priteisti veik 1 mlrd. litų ir padidint Gyventojų pajamų mokesčio dalį, liekančią miesto biudžete.

Taip vakar nutarė Vilniaus apygardos Administracinis teismas, patvirtino teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė. Iki balandžio 20 d. atsiliepimą į A. Zuoko merijos skundą turi pateikti atsakovas – Vyriausybė.

„Kai teismas surinks visus reikiamus dokumentus, tada bus pradėta byla, paskirta nagrinėjimo data ir teisėjas. Teismas turi mėnesį laiko pasiruošti bylos nagrinėjimui“, - nurodė S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

Merija portalą diena.lt informavo, kad savivaldybė byloje ketina pasitelkti tik savo Teisės departamento specialistus.

Tačiau Vyriausybės teisininkų merijos ieškinys dar nepasiekė. Ministro pirmininko tarnybos Teisės skyriaus vedėjas Rimvydas Pilibaitis informavo, kad atstovavimo teisme klausimų vyriausybės teisininkai dar nesprendė. „Kol kas nė nematėme to ieškinio. Kai gausime, nagrinėsime, su kurios institucijos kompetencijomis jis labiausiai susijęs, svarstysime ir spręsime, ar teisme atstovaus mūsų žmonės, ar Finansų ministerijos“, - penktadienį sakė R. Pilibaitis.

Vilniaus miesto savivaldybė teismo prašo iš valstybės priteisti 939 mln. litų. Esą tokia milžiniška suma susidarė dėl nedidinamos gyventojų pajamų mokesčių dalies skyrimo, nepakankamo savivaldybės funkcijų finansavimo, taip pat už lengvatinį keleivių vežimą, kuris savivaldybei esą „buvo primestas be pagrindo“.

„Net jeigu Vilniaus savivaldybė gautų “iš Vyriausybės„ papildomą milijardą, tai reikštų, kad jos skolos galbūt ir sumažėtų, nors nebūtinai taip nutiktų – pernai savivaldybė gavo viršplaninių pajamų, o skolos vis tiek tik padidėjo. Meras galėtų prisiminti savo vadovavimą Vilniui iki krizės, kai nuolat gaudama viršplaninių pajamų savivaldybė savo įsipareigojimus tik didino“, – yra sakiusi  finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad dėl gauto milijardo Vilniuje niekas nepasikeistų – našta nuo to mokesčių mokėtojams nė kiek nesumažėtų: "Mero pareiškimai apie 1700 litų papildomai kiekvienam vilniečiui, darželius, asfaltą ir rožinius dramblius yra tiesiog demagogija“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdas Mikenas

Valdas Mikenas portretas
Mano nuomone Zuokas tik Vilniu ir temato. Bet yra dar Lietuva.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių