Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus benamis nakvoja Lukiškių aikštėje net ir per didžiausius šalčius

2010-12-15 17:25
Vilniaus benamis nakvoja Lukiškių aikštėje net ir per didžiausius šalčius
Vilniaus benamis nakvoja Lukiškių aikštėje net ir per didžiausius šalčius / Jūratės Žuolytės nuotr.
Turinys

Nepaisydamas didžiulių šalčių benamis vis dar miega Lukiškių aikštėje ant suoliuko susiręstoje buveinėje.

Vienas iš Lukiškių aikštės suoliukų tapo namais vienam Vilniaus benamiui. Dieną ant jo sudėti vyro daiktai, po suoliuku palikti atsarginiai batai, visas turtas uždengtas storu polietilenu. Naktimis benamis čia grįžta pernakvoti nepaisydamas jokių oro sąlygų.

“Jis yra protiškai neįgalus, ant suolelio įsirengė  būstą ir nakvojo čia ir šiąnakt, kai lauke buvo minus 17. Jei ištvers, nakvos ir rytoj, nes jis jau Lukiškių aikštės senbuvis... Tik ar ištvers?“, - rūpinosi 1diena.lt skaitytoja Regina.

Vilniaus savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Laiconienė pažadėjo, kad įvertinti situacijos ir pamėginti padėti žmogui nuvažiuos socialinės tarnybos ekipažas. Tačiau jie gali tik pamėginti gražiuoju įkalbėti vyrą važiuoti į nakvynės namus.

“Aplink savivaldybę taip pat vaikšto vienas žmogus su paltu ant galvos, bet, kol nesušąla, žmonių valia vaikščioti, kaip jie nori. Bet dabar būtinai pabandysime įsikalbinti šį žmogų važiuoti pernakvoti, kur čia, kai toks minusas. Palapinių ar kitokių būstų statyti viešoje vietoje jis negali, turės nusigriauti. Jei žmogus priešinsis, bandys muštis ar panašiai, galime kviesti greitąją pagalbą, o jei ne, tai mums lieka tik įkalbinėjimai, prievarta išsivežti negalime“, - aiškino R.Laiconienė.