Vilniaus benamis nakvoja Lukiškių aikštėje net ir per didžiausius šalčius

Nepaisydamas didžiulių šalčių benamis vis dar miega Lukiškių aikštėje ant suoliuko susiręstoje buveinėje.

Vienas iš Lukiškių aikštės suoliukų tapo namais vienam Vilniaus benamiui. Dieną ant jo sudėti vyro daiktai, po suoliuku palikti atsarginiai batai, visas turtas uždengtas storu polietilenu. Naktimis benamis čia grįžta pernakvoti nepaisydamas jokių oro sąlygų.

“Jis yra protiškai neįgalus, ant suolelio įsirengė  būstą ir nakvojo čia ir šiąnakt, kai lauke buvo minus 17. Jei ištvers, nakvos ir rytoj, nes jis jau Lukiškių aikštės senbuvis... Tik ar ištvers?“, - rūpinosi 1diena.lt skaitytoja Regina.

Vilniaus savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Laiconienė pažadėjo, kad įvertinti situacijos ir pamėginti padėti žmogui nuvažiuos socialinės tarnybos ekipažas. Tačiau jie gali tik pamėginti gražiuoju įkalbėti vyrą važiuoti į nakvynės namus.

“Aplink savivaldybę taip pat vaikšto vienas žmogus su paltu ant galvos, bet, kol nesušąla, žmonių valia vaikščioti, kaip jie nori. Bet dabar būtinai pabandysime įsikalbinti šį žmogų važiuoti pernakvoti, kur čia, kai toks minusas. Palapinių ar kitokių būstų statyti viešoje vietoje jis negali, turės nusigriauti. Jei žmogus priešinsis, bandys muštis ar panašiai, galime kviesti greitąją pagalbą, o jei ne, tai mums lieka tik įkalbinėjimai, prievarta išsivežti negalime“, - aiškino R.Laiconienė.


Šiame straipsnyje: benamisoraišaltis

NAUJAUSI KOMENTARAI

aaa

aaa portretas
"Jei žmogus priešinsis, bandys muštis ar panašiai, galime kviesti greitąją pagalbą" trūksta žodžių .... Geriau gaisrinę kvieskit.

...

... portretas
oj, neistvere

pathfinder

pathfinder portretas
1. Kaip jis nuvažiuos iki nakvynės namų jei neturės pinigų visuomeninio transporto bilietui? 2. Ar protiškai neįgalus asmuo net ir turėdamas pinigų rastų kaip ten nuvažiuoti? 3. Ar jis ten būtų priimtas? Vietų skaičius ribotas, o benamiai dėl tų vietų pasiruošę vienas kitą suluošinti. 4. Ar neturėtų šiuo žmogumi pasirūpinti medikai ir patalpinti jį klinikoje protiškai neįgaliems asmenims? 5. Tolimesnis scenarijus aiškus - vieną rytą jis bus rastas sušalęs mirtinai, o tada prasidės skėsčiojimas rankomis, kaltų paieškos, pasiteisinimai ir atsakomybės stumdymas nuo vienos institucijos prie kitos, diskusijos per TV publicistikos laidas apie tai kas turėtų pasirūpinti tokiais asmenimis ir t.t. Čia Lietuva, čia problemos pradedamos judinti tik tada kai atsitinka nelaimė. Apgriuvę namai netvarkomi kol ko nors neužgriūna, kanalizacijų šuliniai nedengiami kol kas nors neįkrenta, benamiais nesirūpinama kol jie mirtinai nesušąla, varvekliai nuo stogų nevalomi kol neužkrenta kam nors ant galvos ir taip iki begalybės.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių