Quantcast

Vilniaus „Akropolio“ darbuotojai bijo, kad už gaisro dieną negaus atlyginimo

„Akropolyje“ antradienį apsipirkinėję vilniečiai nesitikėjo, kad įprasta viešnagė prekybos centre netikėtai virs kino filmams būdinga drama. Gaisras, dūmai, klyksmai, išgąstis ir skubi evakuacija – įspūdžių apstu ir pirkėjams, ir darbuotojams.

Virėjas išbėgo su šlepetėmis

„Užsidarinėkite, degam!“ – koridoriumi prabėgdamas pro parduotuves šaukė apsaugininkas. Vienoje kosmetikos parduotuvėje dirbusios konsultantės Rūta ir Diana manė, kad jis viso labo juokauja. Tačiau joms iškišus galvas pro parduotuvės duris, tvokstelėjo aitrus dūmų kvapas. Merginos žaibiškai suprato, kad įspėjimas – ne juokai.
„Rankos ėmė drebėti. Griebėme už rankinės, striukės, parduotuvės raktų ir bėgome lauk“, - įspūdžiais dalijosi Rūta.

Kadangi parduotuvė, kurioje ji dirba, įsikūrusi atokiau nuo gaisro židiniu tapusio restorano „Čili Kinija“, mergina turėjo kelias sekundes apgalvoti, ką pasiimti su savimi.

Jai pasisekė kur kas labiau nei „Čili Kinijoje“ dirbusiam virėjui. Vaikinas išbėgo taip, kaip stovi. „Žiūrim, šąla vargšas lauke tik su šlepetėmis“, - prisiminė Diana.

Nepaisant išgyventų emocijų merginos mąstė pragmatiškai. Joms aktualiausia, ar darbdaviai mokės už chaotišką priverstinio nedarbo dieną. „Tai ir liūdniausia - greičiausiai nemokės. Kai mūsų tokia įmonė...“ – svarstė „Akropolio“ darbuotojos.

„Ozas“ trynė rankas

Nors per visas žiniasklaidos priemones pranešta, kad „Akropolis“ gaisro dieną klientų neįsileis, „stop“ juosta apsitvėrę apsaugininkai uoliai tą kartojo užklydusiems lankytojams. „Dirbsime tik rytoj“, - aiškino jie.

„Įdomi šiandien diena, - susižvalgiusios viena į kitą sukikeno dvi paauglės. – Tada varom į „Ozą.“ Tokių „varančių“ buvo didžiuma – prekybos centre „Ozas“ jautėsi plika akimi matomas pagyvėjimas. 

Ačiū Dievui, ne savaitgalis

Gaisro metu evakuuoti „Akropolio“ darbuotojai į prekybos centrą grįžo tik apie 15 val. Vieni tik pasiimti paliktų daiktų, kiti – tvarkyti patalpų ir šalinti gaisro padarinius.

„Mums tai nieko, tik kvapas jaučiasi. Tačiau, kiek mačiau, „Aprangos galerija“ apsemta. Ten darbuotojai turi darbelio“, - kalbėjo drabužių parduotuvėje „Reserved“ dirbanti Vaida.

Apie gaisrą ji sužinojo ne iš apsaugininkų, bet iš po „Akropolį“ pasklidusių dūmų. Nepanikavo.

„Gerai, kad ne savaitgalis, ir gerai, kad rytas“, - svarstė Vaida. Nelaimės metu jos parduotuvėje tebuvo du klientai. Mergina įsitikinusi – jei žmonių būtų buvę daugiau, suirutės išvengti nepavyktų.

Sireną girdėjo ne visi

„Nesuprantu, tokiame didžiuliame pastate kaip „Akropolis“ kyla gaisras, o žmonės apie tai sužino iš dūmų, kvapo, apsaugininkų, bet ne iš pavojaus aliarmo. Jokios sirenos, jokio įspėjančio signalo nebuvo“, - stebėjosi antradienį po pietų iš „Akropolio“ išėjusi darbuotoja.  

Tačiau „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius užtikrino, kad sirena tikrai aidėjo – tik girdėjo ją ne visi.

„Akropolio“ priešgaisrinė sistema yra suskirstyta į 16-a zonų. Gaisro židinys buvo lokalus, todėl sirena ir skambėjo tik toje vienoje zonoje“, - aiškino Č.Urbonavičius.

Jis pasidžiaugė, kad prekybos centro darbuotojai operatyviai reagavo į kilusį pavojų. „Priešgaisriniai mokymai, vykdomi dukart per metus, buvo naudingi. Šįkart žinias teko panaudoti realioje situacijoje“, - kalbėjo Č.Urbonavičius.

Klientus priims trečiadienį

Vilniaus „Akropolyje“ kilęs gaisras – pirmasis per visą prekybos ir pramogų centro gyvavimo istoriją. Č.Urbonavičius tikino, kad iš pirmo žvilgsnio nuostoliai nėra dideli, tačiau apsižvalgyti „Akropolio“ viduje portalo žurnalistams nebuvo leista.

Č.Urbonavičius pasakojo, kad „Akropolyje“ visu pajėgumu veikia vėdinimo sistemos. Gaisrą užliejęs vanduo didesnės žalos esą nepadarė – sušlapo tik restoranų zonoje veikusios kavinės, viena kita parduotuvė.

Daugiausiai vandens išsiliejo prie ledo arenos. Tačiau antroje dienos pusėje esą jau viskas buvo nusausinta, o klientus „Akropolis“ priims jau trečiadienį. 

Evakuavo apie 3 tūkst. žmonių

Gaisras „Akropolyje“ įsiplieskė antradienį ryte. Apie 10.25 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad sostinės Ozo gatvės 25-uoju numeriu pažymėtame „Akropolyje“, kinų restorane „Čili Kinija“, kilo gaisras.

Į įvykio vietą išskubėjo aštuonios ugniagesių cisternos ir autokeltuvas. Ugniagesiai kartu su "Akropolio" apsaugos tarnybos darbuotojais iš uždūmintų patalpų evakuavo apie 3 tūkst. žmonių.Šiame straipsnyje: pc akropolis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių