Quantcast

Vilniaus administracinis teismas išjungia telefonus

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) nuo birželio 1-osios išjungia telefonus beveik visiems teismo darbuotojams.

Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Zita Smirnovienė gegužės 26 dieną pasirašė įsakymą, kuriuo nuo birželio 1-osios patvirtino dar griežtesnį valstybės biudžeto lėšų taupymo planą.

Išskyrus kelis teismo pirmininkės administracijos ir raštinės telefono numerius, visiems teisėjams ir teismo darbuotojams bus išjungta skambinimo į miestą funkcija (įėjimo funkcija išliks).

Imamasi visų priemonių siekiant taupyti elektrą, kurą, rašomąjį popierių, spausdintuvų ir kopijavimo aparatų kasečių rašalą.

Bus peržiūrimos visos teismo su įmonėmis sudarytos galiojančios prekių, paslaugų ir darbų pirkimo sutartys ir deramasi dėl kainų sumažinimo, delspinigių neskaičiavimo ir lankstesnio atsiskaitymo laikotarpio nustatymo. Ieškoma galimybių pigiau pirkti teismo pastato apsaugos naktimis ir savaitgaliais, patalpų valymo paslaugas.

Nuo sausio 1 d. teisėjai, vykstantys į komandiruotes, patys susimoka kelionės išlaidas, jiems nebemokami dienpinigiai. Nuo gegužės 1-osios beveik tūkstančiu litų buvo sumažinti atlyginimai teisėjams, keliais šimtais litų – darbuotojams, kurių kategorija aukštesnė nei 15-ta.

Teisme yra laisvų darbuotojų etatų, nes nepakanka lėšų priimti į juos naujų darbuotojų. Išeinantiems atostogų darbuotojams raštišku susitarimu tarp darbuotojų ir administracijos atostoginiai išmokami tik tada, kai teismo kasoje yra pinigų.

„Nors griežto taupymo režimu dirbame jau nuo metų pradžios, baiminamės, kad teismui iki metų pabaigos vis viena nepakaks lėšų visoms būtinoms jo funkcionavimui išlaidoms. Apskritai šiam teismui nuo pat jo veiklos pradžios (1999-ųjų metų gegužės 1-osios) dar niekada nebuvo skirta reikiamo finansavimo. Tokio, kad būtų galima priimti į darbą pakankamai personalo normaliai teismo veiklai užtikrinti. Todėl mažinti darbuotojų skaičių nebėra galimybių“, – sako Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkė Zita Smirnovienė.


Šiame straipsnyje: teismasvaat

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių