Quantcast

Vietos valdžia ignoruoja skundus dėl stringančio biurokratijos aparato

Dalis lietuviško kapitalo įmonių, nors veiklą plėtoja kelis dešimtmečius, vis dar susiduria su biurokratinėmis kliūtimis, kai plečia ar ketina plėsti verslą. Prezidentės teigimu, valstybė neturėtų tapti kliuviniu investicijoms. Verslininkai patvirtina prezidentės teiginius dėl procesų vilkinimo. Vietos valdžia tvirtina problemų nematanti.               

Du dešimtmečius Vilniaus rajono Čekoniškių kaime veikianti pakuočių ir kitokių polimerinių plėvelių gamintoja „Lietpak“ savo produkciją realizuoja 20 pasaulio šalių. Savo atstovybes įkūrė Skandinavijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Anksčiau didžioji eksporto rinka buvo Rusija, Ukraina, o dabar maždaug du trečdalius produkcijos gamintojas parduoda Vakaruose. Kasmet skaičiuojamas 15–20 proc. augimas. Prieš metus įmonė padidino gamybos apimtis, išplėtė gamybinius plotus, tačiau vis dar susiduriama su biurokratinėmis kliūtimis.

„Bet kuriai vidutinio dydžio ar smulkesnei įmonei problemos labai panašios. Tai – detalusis planas, jeigu kalbame apie plėtrą, apie žemėtvarkos reformą, kuri stringa ir trukdo plėtimuisi, leidimai statyboms, aplinkosauginiai leidimai. Taigi biurokratinė mašina, kai riekia 3–4 vietose gauti leidimus, juos suderinti, iš tiesų užtrunka. [...] Tai – bendros problemos, visoje Lietuvoje“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Įmonėje „Lietpak“ dirba apie 600 darbuotojų, iš kurių apie 40 proc. samdoma rajone, tačiau du trečdaliai darbo jėgos atvyksta iš sostinės. Įmonės vadovai neneigia darbo jėgą užsiauginantys patys ir netikintys valdžios institucijų pagalba.

„Yra daug dirbtinų kliūčių. Poįstatyminių aktų traktavimas, jų nebuvimas pradžioje, tada traktavimas pagal kiekvieno valdininko suvokimą. [...] Vilniaus rajono plėtros trikdis yra žemės klausimų sprendimas“, – teigė UAB „Lietpak“ steigėjas ir direktorius Pranas Kiznis.

„Jokių kliūčių iš mūsų rajono tikrai negirdėjau, pasidomėjau išvažiuojant, tai nežinau apie ką jūs kalbate“, – sakė Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

Įmonėje diegiamos inovacijos, gaminama šiluma, įmonės teritorijoje perdirbamos atliekos, laboratorijoje atliekami bandymai, kuriamos naujovės, gamyba nesustoja kiaurą parą. Iki 2017 m. „Lietpak“ įsipareigojo investuoti 75 mln. litų ir sukurti dar 120 naujų darbo vietų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių