Quantcast

Vieta vaikų būrelyje gali būti ir deficitas

Vilniuje bene populiariausi vaikų būreliai – įvairios sporto treniruotės. Kai kuriose sporto mokyklose vietų jau nėra. Sėkmė nusišypsojo tiems, kurių tėvai į būrelius vaikus suskubo užregistruoti dar pavasarį.

Būrelių pasirinkimas platus

Vilniaus vaikų ir jaunimo centre (LVJC) įvairiausių veiklų, skirtų vaikams, per akis – jų net 400. Į populiariausių veiklų pirmas vietas įprastai išsirikiuoja sportiniai užsiėmimai – pradedant plaukimu, baigiant koncertine gimnastika ar šachmatais. Tiesa, populiarumo netrūksta ir kai kurioms meninėms veikloms.

"Baseinas yra vienas populiariausių. Priklauso nuo vadovų ir nuo veiklos. Sportinės veiklos pagal visas statistikas pačios populiariausios: karatė, stalo tenisas (nors susižavėjimas juo po truputėlį ir mažėja). Iš meninių veiklų pas mus labai populiarus liaudies ansamblis, kuriame šoka ir patys mažiausieji, ir tėveliai. Labai populiarios dainavimo studijos, populiari dailė, keramika, įvairūs rankdarbių būreliai, komiksų piešimas", – pasakojo LVJC Rinkodaros skyriaus vedėja Asta Grabliauskienė.

Pasak jos, ne į visus užsiėmimus dėl didelio populiarumo patenka visi norintys. Įprastai jau gegužę populiariausi laikai į kai kuriuos būrelius būna užimti.

Veržiasi į baseiną

Viena sunkiausių užduočių – patekti į vandens sporto užsiėmimus. Nors LVJC savo pastate turi net du baseinus – vienas skirtas mažiesiems iki 7 metų, o kitas – vyresniems, vietos visiems anaiptol neužtenka.

"Mes neturime labai daug vietų, kad galėtume visus norinčius sutalpinti. Įprastai moksleiviai renkasi būrelius lankyti tik po pamokų, tad į užsiėmimus, vykstančius nuo 14 val. iki vakaro, vienu metu sutalpiname kiek galime. Per mėnesį baseine apsilanko 2500 moksleivių", – pasakojo LJVC Rinkodaros skyriaus vedėja.

Visi norintys netelpa ir į Lazdynų baseiną, kur sportuoja Vilniaus vandens sporto mokyklai (VVSM) priklausantys mokiniai.

"Dar negaliu pasakyti, kiek naujų norinčių atsirado šiems mokslo metams, bet mūsų mokykloje vidutiniškai mokslo metų pradžioje būna per 800 mokinių. Norinčių kur kas daugiau, bet mes fiziškai negalime jų priimti. Mums trūksta veidrodinio vandens ploto, mes neturime tiek galimybių", – aiškino VVSM direktorius Romualdas Noreika. Pasak jo, galimybių plėstis nėra, nors susidomėjimas vandens sportu kasmet auga.

Tiesa, ne visi vaikai į vandens sporto treniruotes susirenka nusiteikę rimtam sportui.

"Grupės pas mus yra sportinės. Jeigu kalbėtume mokyklos terminologija, klasės visiškai sukomplektuojamos ir tada sudaromi atsarginiai sąrašai su kontaktais. Būna, kas turi alergiją chlorui, pradeda sirgti. O kai kurie palieka baseiną po trijų mėnesių – dalis tėvų vaikus čia atiduoda tik tam, kad jie išmoktų plaukti. O čia yra vandens sporto mokykla, ne būrelis", – pasakojo R.Noreika.

Tokiems vaikams palikus užsiėmimus, tuoj pat pakviečiama kitų iš turimų sąrašų. Tad per mokslo metus VVSM lankančių vaikų skaičius išlaikomas ir jų trūkumo mokykla niekada nejaučia.
Be abejo, pastaraisiais metais prie didėjančio vandens sporto populiarumo prisideda ir aukšti šalies plaukikų pasiekimai.

Galimybę vaikams lankyti baseiną tiesiogiai suteikia ir pats Lazdynų baseinas, kuriame šiemet sezonas prasidės jau rugsėjo 9-ąją. Į jam priklausančių trenerių užsiėmimus vaikai priimami nuo 6–7 metų, tereikia reikia įsigyti abonementą. Tiesa, tokie užsiėmimai nėra skirti sportiniams pasiekimams gerinti.

Lengvajai atletikai – sunkios dienos

Nors norinčių užsiimti lengvąja atletika vaikų skaičius išlieka maždaug pastovus, juos irgi darosi vis sunkiau sutalpinti – trūksta sporto bazių.

"Mums nėra problemos surinkti vaikų, bet problema – kaip juos sutalpinti į vieną maniežą. Aišku, mes bandome juos sutalpinti, bet vis kiekvienais metais, ypač per praeitus metus, jaučiamas didelis pagausėjimas. Nežinau, ar čia dėl to, kad lengvaatlečių rezultatai buvo geri? Visada kai rezultatai geresni, kai per televiziją parodo, kad lengvaatlečiai ten ir ten gerai startavo, ir susidomėjimas didesnis", – džiaugėsi Vilniaus lengvosios atletikos mokyklos (VLAM) direktorius Marius Jukonis.

Pasak jo, jei būtų suteikiamos geresnės sąlygos sportui, atletika taptų dar populiaresne sporto šaka. Didžiausia problema šiuo metu – nebaigtas renovuoti stadionas. Tad VLAM sportininkai glaudžiasi kur tik sugeba.

"Jeigu sąlygos prastesnės, ateina tėvai, pasižiūri, kad stadionas prastesnis ar persirengimo kambariai prastesni, ir pasirenka kokius nors privačius sporto klubus. Yra tėvų, kurie gali sau tai leisti. Šiaip susidomėjimas tikrai nemažas. Bet trūksta sporto bazių. Yra šiuo metu vienas maniežas, kur mes sportuojam nuo spalio iki balandžio. O vasarą eidavome į Vingio stadioną. Ir jis nuo pavasario yra uždarytas bei renovuojamas. Buvo žadėta jį sutvarkyti iki birželio vidurio, bet šiuo metu dar nebaigta, darbai, kiek žinau sustoję. Tad glaudžiamės Vilniaus universitete Saulėtekyje, einame į buvusį "Dinamo" stadioną", – guodėsi M.Jukonis.

Pasak VLAM direktoriaus, dėl to sąlygos pasiruošti pasaulio čempionatams, pirmenybėms ir visoms žaidynėms buvo sudėtingos.

"Vilniuje vaikų daugėja, o bazių mažėja", – absurdišką situaciją įvardijo M.Jukonis.

"Vagia" vaikus

Kitokią problemą įžvelgia Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) direktorius Antanas Naruševičius. Pasak jo, VKM turėtų daug daugiau auklėtinių, jei ne privačių mokyklų "vagystės".
"Oficialiai vaikų turėsime apie 700. Jeigu nebūtų tokių mokyklų, kurios įsikūrusios pasipinigauti, tada skaičiai augtų, ir labai stipriai. Galiu drąsiai pasakyti, pas mus visgi mokykla nuo 1958 m. gyvuoja – turime savo tradicijas, įdirbį, o kasmet į stovyklas išvažiuoja beveik 70 proc. mūsų moksleivių. Tačiau vyksta vaikų "vagystė", – piktinosi A.Naruševičius.

Pasak jo, prieš 3 metus Lietuvos krepšinio federacija priėmė specialų reglamentą, pagal kurį privačios mokyklos, prikalbinusios vaikus ateiti sportuoti pas jas, turi sumokėti ankstesnei mokyklai tam tikrą mokestį. Deja, šio dokumento niekas nepaiso: privačios sporto mokyklos prikalbina vaikus keisti sportinio ugdymo mokyklą, tačiau buvusiajai už tai neatsiskaito.

"Čia visos respublikos krepšinio mokyklų kova prieš Marčiulionio mokyklą. Jiems nesvarbu, kas iš to vaiko bus ateity, – jiems reikalinga pergalė šiandien. Geriau jau šiandien tos pergalės nebūtų, o po 3 metų jis būtų toks kaip Jonas Valančiūnas. Pas mane dabar sėdi geriausias treneris Lietuvoje ir mes aptarėme šių metų perspektyvas. Pas mus problema yra tik ta, kad trūksta bazių", – apie krepšinio politiką aiškino VKM direktorius.

Itin populiari sporto šaka išlieka ir futbolas. Jo populiarumą šiemet itin padidino pirmą kartą vykęs jaunimo Europos čempionatas bei puikus Vilniaus "Žalgirio" klubo žaidimas – susidomėjimas gerokai didesnis nei pernai. Šiuo metu Vilniaus futbolo mokykla turi apie 600 ugdytinių.


Užsiėmimų įkainiai vaikams Lazdynų baseine

Vienkartinis bilietas
Baseinas vaikams ir moksleiviams, norintiems išmokti plaukti su trenerio pagalba, 1 akademinė valanda (45 minutės), 1 kartas – 25 litai.

Mėnesiniai abonementai
Baseinas vaikams ir moksleiviams, norintiems išmokti plaukti su trenerio pagalba, 1 akademinė valanda, 4 kartai – 70 litų.
Baseinas vaikams ir moksleiviams, norintiems išmokti plaukti su trenerio pagalba, 1 akademinė valanda, 8 kartai – 125 litai.
Baseinas vaikams ir moksleiviams, norintiems išmokti plaukti su trenerio pagalba, 1 akademinė valanda, 12 kartų – 175 litai.


LVJC vykstantys užsiėmimai

Dainavimas
Balso studija
Vaizduojamieji menai
Muzika ir grojimas
Šokių studijos
Dvikovos
Liaudies ansamblis "Ugnelė"
Nykštukų mokyklėlė
Veikos neįgaliesiems
Dramos studijos
Verslumas ir komunikacijos
Užsienio kalbos
Baseinas
Gimnastika, treniruoklių salė
Stalo tenisas
Šachmatai
Studija "Jaunasis kulinaras"NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių