Quantcast

Vicemeras: keisime tik dalį bilietų automatų, o kitus – panaikinsime

Vilniaus valdžia keičia savo planus. Anksčiau ketinusi pakeisti visus mieste esančius automobilių stovėjimo aikštelių bilietų automatus, dabar ji nusprendė keisti tik dalį jų, o kitus – panaikins. Ten, kur mokėjimo automatų nebeliks, automobilių vairuotojai galės atsiskaityti tik mobiliuoju telefonu.

„Planus kiek pakoregavome. Nutarta eiti paprastesniu keliu, atsižvelgti į technikos progresą, taigi ateityje už stovėjimą plačiau bus galima mokėti mobiliaisiais telefonais. Tai žymiai supaprastina paslaugos teikimą, mažėja aptarnavimo kaštai. Kiek tai kainuos, parodys konkursas“, -- aiškino vicemeras Romas Adomavičius.

Šiuo metu mieste yra įrengti 232 bilietų automatai. Artimiausiu metu Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ skelbs tarptautinį konkursą ir planuoja įsigyti šimtą naujų mokėjimo automatų, naudojančių vien saulės energiją.

Gintas Bliuvas, „Susisiekimo paslaugų“ direktorius, svarstė, kad naujieji bilietų automatai mieste galėtų pasirodyti šį rudenį. Merijos atstovai teigia, kad pirkinys galėtų atsieti apie 1,4 mln. litų.

Savivaldybės bendrovė jau paskelbė konkursą pirkti ir taip vadinamą e. atsiskaitymo sistemą. Kiek ji kainuos miestui, kol kas neaišku – pirkimas dar nėra pasibaigęs.

Sprendimą miestui pirkti naujus automobilių stovėjimo aikštelių bilietų automatus pernai liepą patvirtino miesto taryba. Tarybos priimtame dokumente nurodoma, kad miestas už naujus automatus gali mokėti iki 4,6 mln. litų. Už pirkinį išperkamosios nuomos būdu būtų atsiskaitoma per trejus metus.

„Susisiekimo paslaugos“ išsyk turėtų sumokėti 30 proc. dydžio pradinį įnašą – beveik 1,4 mln. litų. Tačiau tarybos sprendime taip pat nurodyta, kad nurodyta įsigijimo vertė – preliminari ir gali būti keičiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių