Pereiti į pagrindinį turinį

Vicemeras: A. G. Astrauskaitė turi būti atleista netrukus, mokykloje vyks tyrimas

2022-11-30 06:42

Riaušių prie Seimo organizavimu kaltinama Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Astra Genovaitė Astrauskaitė
Astra Genovaitė Astrauskaitė / M. Sargautytės/BNS nuotr.
Turinys

Jis patvirtino, kad komisijai nustačius, jog A. G. Astrauskaitė įdarbinta tinkamai nepaskelbus atrankos, meras Remigijus Šimašius trečiadienį turėtų įpareigoti direktorę atleisti šią mokytoją.

„Situacija išsiaiškinta, liko tik formalumas – mero potvarkis, kuriuo būtų pavesta direktorei situaciją išspręsti. Tai turėtų būti, manau, rytoj“, – BNS antradienį sakė T. Gulbinas. 

Anot jo, savivaldybės sudaryta komisija turėtų atlikti platesnį tyrimą, kuriuo būtų siekiama išsiaiškinti bendrą situaciją mokykloje, galimus pažeidimus.

„Tikriausiai reikės papildomo tyrimo dėl apskritai situacijos, mikroklimato mokykloje, dėl aplinkos, kuri ir galėjo nulemti ir šio epizodo sprendimą. Turime dar kitų pranešimų apie galimus pažeidimus mokykloje, kol jie neištirti, negaliu kol kas jų komentuoti (...), bet tai bus platesnis tyrimas“, – kalbėjo vicemeras.

Savivaldybės komisijai konstatavus „Juventos“ gimnazijos direktorės Irinos Ignatavičienės pažeidimą įdarbinant A. G. Astrauskaitę, meras Remigijus Šimašius BNS teigė, kad sprendimą priims „vadovaudamasis įsitikinimu, kad mokytojams turi galioti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai“.

Tikriausiai reikės papildomo tyrimo dėl apskritai situacijos, mikroklimato mokykloje, dėl aplinkos, kuri ir galėjo nulemti ir šio epizodo sprendimą.

Su I. Ignatavičiene BNS antradienį nepavyko susisiekti. Ji anksčiau LRT sakė, kad A. G. Astrauskaitę į darbą priėmė, nes neturėjo kitos išeities – trūko lituanisto, nebuvo kam vesti pamokų, o darbo sutartyje su A. Astrauskaite įrašytos dvi pedagogei iškeltos sąlygos, kad ugdymo proceso metu ji neskleistų savo politinių pažiūrų, ugdymo proceso metu nedalyvautų politinėje veikloje.

Sprendimą įdarbinti šią mokytoją kritikavo ir  Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą. Tą pačią dieną prie Simo vyko mitingas prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.