Vėl degė prisikelti besiruošiantis „Brodvėjus Pub“ (dar papildyta)

Penktadienį duris turėjęs atverti Vilniaus naktinis klubas „Brodvėjus Pub“, dėl ketvirtadienio naktį jame kilusio gaisro, lankytojams bus uždaras dar ilgai. Klubo savininkai neabejoja, kad baras buvo padegtas.

Įsiplieskė naktį

Apie degantį „Brodvėjų“ bendruoju pagalbos telefonu 112 buvo pranešta 4.04 val. Jau po minutės į įvykio vietą išvyko ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Atvykus jiems, dviejų aukštų mūrinio pastato stogas degė atvira liepsna.
Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovės Editos Zdanevičienės, gaisrą porą valandų gesino 4 autosisternos, taip pat buvo iškviestos autokopėčios bei autokeltuvas.

Gaisro metu labiausiai nukentėjo stogas, buvo išardyta nemažai jo konstrukcijų. Ugnis nuniokojo ir naujai suremontuotą klubo barą bei šokių salę.

Gaisras lokalizuotas 06.14 val.

Įtariamas padegimas

Ketvirtadienio rytą gaisravietėje darbavosi ir ugniagesių ekspertai, ir Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) kriminalistai. Buvo iškviesti kriminalistinės laboratorijos ekspertai.

Nors tikslus atsakymas dėl ko kilo gaisras gali būti tik po kelių dienų, beveik neabejojama, kad klubas buvo padegtas.

Tą patį sako ir klubo savininkai. „Brodvėjaus“ teisininkės Eglės Lavrinavičiūtės teigimu, jau po pirmojo šiais metais gaisro, kovo 16-osios naktį, baro šeimininkai policijai perdavė asmenų, kuriuos jie įtaria padegimu sąrašą, tačiau nieko išsiaiškinta nebuvo.

„Akivaizdu, kad tai padegimas ir tai tik parodo, kaip dirba mūsų specialiosios tarnybos“, - sakė E.Lavrinavičiūtė.

Nors „Brodvėjaus“ savininkai teigia, kad po pirmojo gaisro klubas buvo kapitaliai suremontuotas ir atitiko visus saugumo reikalavimus, portalo žiniomis, abejonių dėl to specialistams buvo kilę. Po kovo 16-osios gaisro, kai kurios pastato konstrukcijos taip ir liko nelabai stabilios. Į šį klausimą taip pat turėtų atsakyti ekspertai.

„Brodvėjaus“ šeimininkai į nuniokotas patalpas įleisti tik apie vidurdienį. Kol kas kalbėti apie patirtus nuostolius jie negali.

Atsakymo nebuvo

Pirmą kartą gaisras „Brodvėjų“ nuniokojo 2003 m. pradžioje, antrą kartą - šių metų kovo 16 d.

Tąkart ugniagesiams apie nuo stogo rūkstančius dūmus buvo pranešta 3.43 val. Kai po penkių minučių ugniagesiai atvyko į Mėsinių gatvę, kur įsikūręs populiarus naktinis klubas, stogas jau skendėjo liepsnose.

Gaisrą gesino septynios ugniagesių autocisternos, į vietą buvo atvežtos autokopėčios ir autokeltuvas. Liepsnos buvo sutramdytos apie 5 val., tačiau dar 8 val. ryto gaisravietėje dirbo ugniagesiai. Jie ardė ir vandeniu pylė konstrukcijas, kad ugnis neįsižiebtų dar kartą.

Iškart po gaisro buvo kalbėta, jog ugnis galėjo įsiplieksti dėl pastogėje įrengtos ventiliacijos sistemos, kurią kažkas įjungė, nors ji ir buvo pasenusi bei neeksplotuojama. Tirta ir padegimo versija.

„Gaisro priežastis nebuvo vienareikšmiškai įvardinta, nors tyčinio padegimo versija taip pat nebuvo atmesta“, - sakė E.Zdanevičienė.

Tada draudikai gaisrą traktavo kaip nedraudiminį įvykį ir gaisro nuostolių "Brodvėjaus" savininkams nekompensavo.

Tyrimai sujungti

Dėl kovo 16 d. gaisro Vilniaus 3-iajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jau po savaitės, pasak šio komisariato viršininko Donato Malaškevičiaus, tyrimą savo žinion perėmė Vilniaus apskrities VPK pareigūnai.

Dabar abu gaisrus tiria Nusikaltimų tyrimo valdybos, Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus policininkai. Kol kas nei vieno, nei kito gaisro jie nekomentuoja.

"Mes manome, kad abu gaisrai yra susiję", - tepasakė pareigūnai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių