VEKS tikina, kad komandiruotėms išleido tik 367,4 tūkst. litų

Viešoji įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) penktadienį išplatino pranešimą, kuriama teigia esą po trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdžio žiniasklaidoje pasirodė visuomenę klaidinanti informacija dėl įstaigos darbuotojų komandiruočių.

išlaidos komandiruotėms - mažesnės nei skelbiama

Savo pranešime įstaiga aiškina, kad pagal 2008 m. gruodžio 31 d. biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą, pateiktą Vilniaus savivaldybei, išlaidos komandiruotėms siekia 367,4 tūkst. litų.

Pernai įstaigos darbuotojai vyko į 109 komandiruotes. Dalyvauta  20 tarptautinių parodų, 30 įvairių Nacionalinės programos pristatymų, 8 Vilniaus angelų įteikimo ceremonijų užsienio miestams.

Išplatintame pranešime teigiama, kad įstaigos administracinių išlaidų, taip pat ir darbuotojų komandiruočių, poreikis 2009 metams šiuo metu  yra formuojamas VEKS valdybos.

Dokumente - kitos sumos

Tačiau į portalo rankas prieš savaitę patekęs dokumentas, kurį žurnalistams perdavė vienas iš Vilniaus miesto tarybos narių, sako ką kitą.

Dokumento biudžetinėse eilutėse nurodomas įstaigos lėšų poreikis šiems metams.

Jame rašoma, kad pernai komandiruotėms iš Vilniaus miesto biudžeto buvo skirta 288 tūkst. litų. Tačiau įstaigai šių lėšų neužteko, nes, kaip rodo dokumento skaičiai, faktiškai darbuotojų išvykoms išleista 496 tūskt. litų – 128,6 tūkst. daugiau nei nurodoma penktadienį išplatintame VEKS pranešime.

Pagal dokumentą, 2009 metams įstaiga iš Vilniaus savivaldybės komandiruotėms prašo 600 tūkst. litų. 

Ši suma trečiadienį ypač apstulbino Antikorupcijos komisijos darbo grupės narę parlamentarę Aureliją Stancikienę.

„Man tai neįsivaizduojamai didelės sumos. Jos bado akis, negalime palikti klausimo neatsakyto", – stebėjosi A.Stancikienė.

Dokumento nepasirašė

Ketvirtadienį interviu metu įstaigos direktorė Elona Bajorinienė atkreipė portalo dėmesį, kad Antikorupcijos komisijos akiratyje atsidūrusio dokumento ji nėra pasirašiusi.

„Šį dokumentą galėčiau pakomentuoti tik pakalbėjusi su finansininke, kuri jį darė. Galiu pasakyti, kad šio dokumento aš nežiūrėjau ir nerevizavau. Finansininkė gavo mechanišką užduotį pateikti savivaldybei, nes mums skambėjo aliarmo skambutis – greitai savivaldybei pateikite planą administravimo išlaidoms. Ji jį ir pateikė, o po to jis tampa svarstymo objektu", - dokumento atsiradimo istoriją aiškino E.Bajorinienė.

Jei finansininkė, kurdama preliminarų administravimo išlaidų biudžetą, ir apsiriko, klausimas, kaip ji suklydo pildydama ir komandiruočių išlaidas už jau praėjusius metus, liko neatsakytas.  


Šiame straipsnyje: VEKS

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių