VEKS projektai - be Gatvės muzikos dienos ir „Be2gether"?

Kultūros ministerijai peržiūrėjus programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) projektų sąrašą, dalis visuomenei gerai žinomų ir pripažintų renginių gali žlugti. Damoklo kardas pakibo virš dainininko Andriaus Mamontovo inicijuotos Gatvės muzikos dienos, dvejus metus Norviliškėse vykusio tarptautinis festivalio „Be2gether“ ir projekto „Išgyvenimo stovykla „1984“.

Ministerija savo parengtame VEKS programos projekte nurodė renginius, kuriuos galima būtų pradėti įgyvendinti nedelsiant ir kurių bendra sąmatinė vertė yra iki 25 mln. litų. Gatvės muzikos diena, festivalis „Be2gether“ ir „Išgyvenimo stovykla „1984“ atsidūrė už šio sąrašo ribų. Pastariesiems projektams įgyvendinti lėšų skirta būtų nebent tuo atveju, jei programai įsibėgėjus jai bus rasta papildomi 7 mln. litų.

Už borto likusių projektų vykdytojai neslepia apstulbimo – ministerijos sprendimas jiems atrodo nepagrįstas ir nesuvokiamas. „Be2gether“ organizatorius verslininkas Giedrius Klimkevičius ir  projekto „Išgyvenimo stovykla „1984“ koordinatorė Rūta Vanagaitė neatmeta galimybės, kad be valstybės paramos šie projektai žlugs.

A.Mamontovas prisipažįsta, kad Kultūros ministerijos sprendimas jam atrodo nesuprantamas, tačiau atlikėjas esą padarys viską, kad Gatvės muzikos diena įvyktų net be valstybės pagalbos.

Gatvės muzikos dienai iš Kultūros ministerijos lėšų poreikis šiems metams buvo 33 tūkst. litų, „Išgyvenimo stovyklai „1984“ – 120 tūkst. litų, festivaliui „Be2gether“ – 1 mln. 131 tūkst. litų.

VEKS atstovas spaudai Albertas Barauskas atkreipė dėmesį, kad įstaigos rengtoje programoje šie renginiai buvo palikti.

Kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio atstovas spaudai Mindaugas Valiukevičius portalui atsisakė paaiškinti, dėl kokių priežasčių ministerija atsisakė būtent šių renginių.

„Neužbėkime įvykiams už akių. Tai – ne programa, o jos projektas, taigi po Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros posėdžio renginių sąrašas dar gali keistis“, - sakė M.Valiukevičius.

Į VEKS programos kultūros, meno ir visuomeninių projektų, kurie būtų finansuojami kitomis papildomai gautomis lėšomis, sąrašą Kultūros ministerija nustūmė ir jau tradiciniu tapusį renginį „Menas netikėtose erdvėse“.

Miglota ateitis laukia „Lux festivalio“, Neformalaus Europos teatrų suvažiavimo Vilniuje. Į VEKS programos paraštes nustumta dalis Europos menų, Teatro ir šokio, Kino ir audiovizualinių menų programų projektų.


Šiame straipsnyje: VEKSBe2gether

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių