VEKS programa yra, vadovybės likimas vis dar miglotas

Ant Vyriausybės suformuotos darbo grupės stalo jau guli nauja nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) redakcija. VEKS vadovybė vis dar lieka savo postuose. Ar ilgam, bus sprendžiama kitą savaitę.

Demonstravo asmeninį ryžtą

„Esu įsitikinęs, kad kitą savaitę visi taškai ant „i“ bus sudėti“, - po vakarykščio susitikimo su Kultūros ministerijos atstovais sakė naujasis Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras liberalcentristas Gintautas Babravičius. Susitikime aptarti šiomis dienomis įtampos apogėjų pasiekę VEKS vadovybės ir Kultūros ministerijos santykiai.

„Susitikimas paliko netikėtai gerą įspūdį, nes iš viešų pareiškimų, kuriuos matėme ir skaitėme, galėjo susidaryti įspūdis, kad ministerija iš Vilniaus miesto bando pavogti šventę ir nori įvesti tiesioginį VEKS programos valdymą. Pokalbyje didžioji dalis nesusipratimų buvo išsiaiškinta“, - pasakojo G.Babravičius.

Jis pabrėžė asmeninį ryžtą daryti viską, kad problemos būtų pašalintos greitai ir efektyviai.

„Pasikeitus politinei daugumai Vilniaus miesto savivaldybės požiūris į programą bus visiškai kitoks nei Tvarkos ir teisingumo atstovų. Įtariu, kad buvusi politinė miesto valdžia nesuvokė, nei kam reikalinga ta Europos kultūros sostinė, nei kokią naudą titulas gali duoti Vilniui ir visai šaliai“, - kalbėjo G.Babravičius.

Vadovybės likimas - antradienį

Susitikime su Kultūros ministerijos atstovais dalyvavęs savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas irgi pabrėžė, kad užvakar vešiojoje erdvėje nuskambėjęs ministerijos pareiškimas, jog jai VEKS nebereikia, nes programos administravimą ministerija pasiima ant savo pečių, buvo persūdytas.

„VEKS dalininkai ir toliau dirba kartu, o įstaiga kaip ir iki šiol koordinuos VEKS programą“, - sakė G.Paluckas. Tačiau jis neneigė, kad Kultūros ministerija su Remigijumi Vilkaičiu priešakyje vis dar reiškia nepasitikėjimą VEKS vadovybe.

„Vadovybės klausimą spręsime antradienį“, - sakė G.Paluckas.
G.Babravičius atkreipė dėmesį, kad personalijų klausimas jam nėra esminis.

„Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) eiga

2003 m. liepą Vyriausybė numatė perspektyvą įgyvendinti VEKS programą
2004 m. Lietuva oficialiai kreipėsi į ES dėl 2009 m. Europos kultūros sostinės statuso suteikimo Vilniui
2005 m. lapkritį Europos Taryba Vilniui leido 2009 metais vadintis Europos kultūros sostine
2006 m. rugsėjį įsteigta viešoji įstaiga VEKS
2007 m. liepą Elona Bajorinienė paskirta viešosios įstaigos VEKS direktore
2008 m. birželį piliečių iniciatyva Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo turto pasisavinimo ir iššvaistymo
2008 m. gruodžio 31 d. įsteigiama viešosios įstaigos VEKS valdyba
2009 m. sausio 8 d. suformuojama nauja viešosios įstaigos VEKS taryba
2009 m. sausio 16 d. Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai atliko VEKS buhalterinių dokumentų nuo įstaigos įsikūrimo pradžios 2006 m. rugsėjo 28 d. iki 2007 m. pabaigos poėmį
2009 m. vasario 9 d. įstaigos VEKS vadovybė steigėjams pasiūlė įstaigą likviduoti

Plačiau apie tai - rytojaus dienraštyje


Šiame straipsnyje: VEKSpaluckasbabravičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių