VEKS programa aiški: bus ir „Be2gether“, ir „Gatvės muzikos diena“ (papildyta)

77 projektai, vilniečius ir miesto svečius pakviesiantys į 700 skirtingų renginių – tokią pakoreguotą nacionalinę programą „Vilnius – Europos sostinė 2009“ (VEKS) trečiadienį per spaudos konferenciją pristatė įstaigos valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius ir įstaigos VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas. Į programą grįžo anksčiau už borto buvęs nustumtas festivalis „Be2gether“ ir „Gatvės muzikos diena“.

Birželio 12-14 dienomis Norviliškėse prie Baltarusijos sienos jau trečią kartą vyksiančiam festivaliui „Be2gether“ iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto numatyta skirti 780 tūkst. litų. Tai prilygsta visam metiniam viešosios įstaigos „Vilniaus festivaliai“, vienijančiai 10 įvairių krypčių meno renginių sostinėje, biudžetui.

„Be2gether“ duoda ekonominę naudą. Jis netgi vienas naudingiausių festivalių. Jei interpretuotume kultūros sostinę kaip progą miestui ir šaliai pasireklamuoti, siekiant, kad atvyktų daugiau turistų ir paliktų pas mus eurus, kitur uždirbtus, tai šis festivalis vienas tokių. Pusė lėšų, skiriamų festivaliui, nedelsiant grįš į valstybės biudžetą mokesčių pavidalu. Be to, planuojamas nemažas užsienio turistų srautas. Trečia, pagal žinios sklaidą šis projektas plačiai nušviečiamas, taigi yra konkurencingas su kitais. O „Vilniaus festivaliams“ ieškosime papildomų lėšų. Tiesa, kad jie nuskriausti", - aiškino Vilniaus vicemeras G.Babravičius.

Malonę „Be2gether“ išreiškę VEKS steigėjai dainininko Andriaus Mamontovo inicijuotai „Gatvės muzikos dienai“ nebuvo tokie dosnūs. Iš renginiui reikalingų 33 tūkst. litų Kultūros ministerija jam sukrapštė vos 13 tūkst. litų. Likusius trūkstamus pinigus renginiui žada parūpinti pati viešoji įstaiga VEKS.

Greta 77 projektų, kurių dalyvavimas programoje yra užtikrintas, VEKS valdyba steigėjams siūlo rasti galimybių papildomai finansuoti dar 11 kultūros, meno ir visuomeninių projektų, kuriems finansavimas šiuo metu nėra numatytas. Skirti jiems lėšų ar ne, steigėjai žada nuspręsti per 48-72 valandas.

Iki gegužės 1-os dienos dalis papildomų renginių dar gali būti įtraukti į nacionalinę programą. Tai renginiai, kurie vyktų rėmėjų lėšomis negaudami nė cento VEKS finansavimo.

Renginiui tebūtų suteikiamas programos dalyvio statusas. Šiandien tokių projektų nacionalinėje programoje yra 18. Tarp jų – Neries regata, spektaklis „Nijinsky“, konferencija „Les Rencontres“, „Skamba skamba kankliai“, Maskvos Didžiojo teatro baletas „Korsaras“, konferencija „Kultūra ir žiniasklaida“ ir kiti.

Į programą iš viso nepateko 40 projektų. Kai kurių dėl finansavimo kliūčių ir laiko tempimo atsisakė patys vykdytojai.

Programos užribyje liko vilniečiams puikiai žinomas renginys „Menas netradicinėse erdvėse“, Europos jaunimo festivalis „Jauna Europa“, Monmartrų suvažiavimas, kontroversiškai vertintas projektas „Gyvūnas“, „Folkšokas“, Niko Pirosmanio parodos palydimieji renginiai ir pan.

2009 metams VEKS kultūros, meno ir visuomeniniams projektams planuojama skirti 27,2 mln. litų: 25 mln. litų – valstybės biudžeto lėšos, 2,2 mln. litų – savivaldybės pinigai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių