VEKS - nė vienos geros naujienos (papildyta)

Viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) vadovės šukuoja Seimo koridorius. Trečiadienį joms teko atlaikyti vieną po kito net dviejų parlamentinių komiteto ir komisijos posėdžius. Gerų žinių nesulaukta nė viename.

VEKS programos išlaikyti neįmanoma

Trečiadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui pareiškus, kad papildomų 7 milijonų „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) negaus, programos atstovai prabilo, kad su tokiu biudžetu teks kurti visiškai naują programą.

VEKS direktorė Eleonora Bajorinienė teigė, kad iš dabartinio biudžeto, kurį sudaro 25 mln. litų, numatytos programos išlaikyti neįmanoma, o „nauja būtų kuriama iš duženų“.

„Turime turėti drąsos pasakyti, kad negalime vykdyti VEKS programos. Atšvęskime tūkstantmetį, ir viskas“, – siūlė VEKS tarybos atstovė I. Veisaitė.

Tai, kad nėra galimybių rasti papildomų 7 mln. litų patvirtino ir premjeras Andrius Kubilius, ir Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas. Pastarasis pasiūlė atsisakyti mažiau svarbių renginių, o turimas lėšas skirti prioritetiniams renginiams ir jų kokybei.a

2009 m. valstybės biudžete VEKS buvo numatyti 20 mln. litų, tačiau naujoji Vyriausybė peržiūrėjo paveldėtą biudžeto projektą ir VEKS finansavimą padidino iki 25 mln. litų. Dar 4 mln. litų programai turėtų atitekti iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.

Nors žinia, kad VEKS nebus skiriami papildomi 7 milijonai projekto vadovus privertė prabilti apie naujos programos kūrimą, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovas Valentinas Stundys patikino, kad šiuo metu neketinama atsisakyti Vilniaus kaip Europos kultūros sostinės titulo.

Milijoninės vertės interneto svetainės

Pasibaigus Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdžiui VEKS vadovės išskubėjo į parlamentinio Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdį.

Jame E.Bajorinienei ir VEKS vykdomajai direktorei Daliai Bankauskaitei teko atsakyti į ne vieną parlamentarų užduotą nepatogų klausimą. Komisijos darbo grupės nariams įtarimų sukėlė įstaigos prašomų lėšų iš Vilniaus savivaldybės pagrįstumas. Pavyzdžiui, interneto sklaidos projektams 2009 metams iš savivaldybės prašoma 862 tūkst. litų, nors pernai interneto vystomo programai jau buvo išleista per pusę milijono litų. O interneto svetainių sukūrimą už 700 tūkst. litų nuo praėjusių metų birželio tiria sostinės prokurorai.

Posėdyje dalyvavusi prokurorė atkreipė dėmesį, kad ji įtaria, jog atliekamo tyrimo apimtis bus labia didelė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovas sakė, kad tarnyba oficialių tyrimų neatlieka, nors skundų yra sulaukusi. Jis atkreipė dėmesį, kad VEKS trūksta lėšų panaudojimo kontrolės, o įstaigos administravimas yra prastas.


Šiame straipsnyje: VEKSbajorinienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių