Quantcast

Vargonininko G.Bovet koncertas - perpildytoje bažnyčioje

Birželio 23 d. VU šv. Jonų bažnyčioje vyko bene garsiausio šiuo metu vargonininko pasaulyje Guy Bovet (Šveicarija) koncertas.

G.Bovet pasaulinį pripažinimą pelnė savo išskirtine erudicija, įvairiapusiškumu ir originalumu. Visame pasaulyje pripažintas vargonų ekspertas, kompozitorius, improvizatorius, vargonų tyrinėtojas, pedagogas yra įrašęs daugiau nei 50 kompaktinių plokštelių, kuriose skamba muzika. Keletas jo įrašų buvo įvertinti prestižiniais "Laser d'or" ir "Grammy" apdovanojimais.

Koncertas prasidėjo trimis vieno iš garsiausių ispanų baroko kompozitoriaus Francisco Correa de Arauxo (1583-1643) tiento - ispaniška fugos versija. G.Bovet prieš koncertą šmaikštavo, kad šie kūriniai klausytojams bus tarsi sunkus pagrindinis patiekalas, po kurio seks vienas už kitą skanesni desertai.

Po ispaniškų tiento sekė Johanno Sebastiano Bacho choralas „Mes visi tikime vieną Dievą“, garsioji jo Tocata, Adaggio ir C-dur, Felixo Mendelssohno Tema ir variacijos D-dur. Koncertą baigė Lietuvoje mažai girdėti italų kompozitoriaus Vincenzo Petrali 6 nuotaikingi kūriniai, skirti atlikti per mišių Gloria dalį.

Ne vienas stebėjosi, kad Lietuvoje vargonų koncerto metu bažnyčia buvo perpildyta. Žmonės sėdėjo ne tik ant šoninių suolų, bet ir altoriaus laiptelių. Atrodo, kad mūsų šalyje ir vargonų muzika gali būti vertinama ir mylima.


Šiame straipsnyje: Guy Bovet

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių