Quantcast

Valstybės atkūrimo dieną vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pasitikti ant slidžių

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vilniaus Vingio parke prasidės žiemos šventė, kurios dalyvių aprangos kodas – sportinė apranga ir slidės. 

11.30 val. prasidedančioje šventėje laukiami visi, kurie nors kartą stovėjo ant slidžių ir nori išbandyti savo jėgas varžantis su kitais žiemos sporto entuziastais.

Vilniaus miesto savivaldybė, klubas „Instinktas“, Lietuvos biatlono federacija, Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija ir Vilniaus parkai kviečia vilniečius ir miesto svečius gražią valstybės šventę paminėti netradiciškai – ant slidžių.

„Yra dvi priežastys, kodėl žiemos šventę nutarėme surengti Vasario 16-ąją. Pirma, tai neeilinė diena, kurią reikia paminėti, antra – dabar pats žiemos įkarštis, todėl labai norime pasinaudoti jos teikiamais malonumais ir atgaivinti žiemos švenčių tradiciją“, – sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Žiemos šventės metu vyks slidinėjimo varžybos, kurių dalyviai, suskirstyti į amžiaus grupes, rungsis 9, 6 ar 3 kilometrų distancijose. Dalyvių amžius – neribojamas, varžybose gali dalyvauti visi norintys – moksleiviai, jų tėvai, profesionalūs sportininkai ar garbūs senjorai.

„Vienintelis reikalavimas dalyviams – turėti slides ir mokėti jomis naudotis. Laukiame visų, kurie nori išbandyti savo jėgas arba savo malonumui paslidinėti mūsų paruošta trasa, užfiksuoti trasos įveikimo laiką, atminimui gauti simbolinį prizą – ženkliuką, kuris primintų apie varžybas ir įveiktą distanciją. Po varžybų dalyviai galės atsigerti šiltos arbatos ir rimčiau pavalgyti. Profesionalūs sportininkai visuomet papuošia varžybas, jie kaip pavydzys kitiems, tačiau varžybose labai kviečiame dalyvauti ir tuos, kuriems slidinėjimas tėra malonus laisvalaikio pomėgis ir pramoga“, – pabrėžė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas.

Varžybų nugalėtojams ir prizininkams bus įteikti proginiai medaliai (moksleiviams, vyrams ir moterims atskirai), komandoms – taurės, o aktyviausiai dalyvavusiai bendrojo lavinimo mokyklos komandai įsteigta speciali žiemos šventės taurė. Gausiausiai dalyvavusi mokykla bus išaiškinta susumavus visų jos moksleivių nučiuožtus kilometrus. Kuo daugiau dalyvių – tuo didesnė galimybė laimėti.

Mokyklos, kurios ruošiasi dalyvauti žiemos šventėje, iki vasario 15 dienos, 13 val. turėtų užpildyti dalyvių paraiškos formą ir nusiųsti ją organizatoriams adresu info@enervit.lt .

Visi kiti dalyviai registruotis į varžybas galės ne tik nurodytu elektroninio pašto adresu, bet ir atvykę į starto vietą prie Vingio parko estrados. Registracija bus vykdoma nuo 9 iki 11.30 val.

Varžybų startas bus duotas 12 val. Prieš jas vyks iškilmingas šventės atidarymas, kuris prasidės slidininkų eisena, bus iškilmingai pakelta trispalvė ir sugiedotas Lietuvos himnas.

„Džiugu, kad po ilgos pertraukos į sostinę grįžta oficialios slidinėjimo varžybos. Tikimės, kad bus geras oras. Visus dalyvius norime nuraminti, kad sniego tikrai užteks. Tuos, kurie dėl kokių nors priežasčių negali dalyvauti varžybose, kviečiame ateiti jų pasižiūrėti, palaikyti savo draugus ar giminaičius. Tai bus puiki proga ne tik aktyviai praleisti laisvadienį gryname ore, bet ir iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną“, – kvietė Lietuvos Nacionalinės slidinėjimo asociacijos atsakingasis sekretorius Gintautas Černiauskas.


Šiame straipsnyje: slidės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių