Quantcast

Valdžia spręs, ar bus įvažiavimo į Vilniaus senamiestį mokestis

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį per posėdį spręs, ar nuo 2010-ųjų bus apmokestintas įvažiavimas į sostinės senamiestį.

Pagal projektą patekimas į senąją sostinės dalį visą parą turėtų kainuoti 5-10 litų, tačiau motociklams, mopedams ir motoroleriams jis būtų nemokamas.

Dažnai senamiestyje besilankantys žmonės galės gauti ilgalaikius leidimus, kiti mokės už vienkartinį įvažiavimą.

Vienkartinis įvažiavimas atsiskaitant kortele, kaip planuojama, kainuos 5 litus. Vienkartinis įvažiavimas atsiskaitant grynais pinigais - 10 litų. Už metinį leidimą teks pakloti 1250 litų, o taksi automobiliams - 625 litus.

Verslininkai, turintys parduotuves ar kitas įmones senamiestyje, už jas aptarnaujantį transportą taip pat turės mokėti.

Ties įvažiavimais į senamiestį ketinama įrengti 8 užtvarus Latako, Universiteto, L.Stuokos-Gucevičiaus, Totorių, Islandijos, Bazilijonų, Trakų, Subačiaus gatvėse.

Įvedus rinkliavą tikimasi gauti 8 mln. litų per metus. Planuojama, kad šią sistemą administruos savivaldybės įmonė "Susisiekimo paslaugos".

Vilniaus valdžia taip pat ketina spręsti automobilių statymo problemą - 7 aikštelių įrengimo konkursus ketinama skelbti po 2-5 mėnesių.

Apie planus apmokestinti įvažiavimą į Vilniaus senamiestį kalbėta prieš trejus metus, tačiau tąkart jie liko neįgyvendinti. Tuomet svarstyta apie simbolinę vieno lito rinkliavą, tačiau buvo neslepiama, kad vėliau tarifas gali išaugti iki 5 litų. Apytikriais tuometiniais skaičiavimais, per parą iš vairuotojų pavyktų surinkti apie 100 tūkst. litų.

Vilniuje rinkliava už įvažiavimą į senamiestį galiojo apie pusantrų metų nuo 1994-ųjų.

Senamiesčio apmokestinimo planasNAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių