Valdovų rūmus per maždaug mėnesį apžiūrėjo 20 tūkst. lankytojų

Nemokamose ekskursijose po statomus Valdovų rūmus nuo liepos 7-osios iki rugpjūčio 2-osios apsilankė per 20 tūkst. lankytojų.

Šį pirmadienį, rugpjūčio 3-ąją, savo darbų rūmuose vėl imasi statybų ir apdailos meistrai, informuoja Valdovų rūmų administracija.

Ekskursijos beveik mėnesį vyko kasdien lietuvių, anglų, vokiečių, lenkų, rusų ir kitomis kalbomis. Valdovų rūmų svečiai pamatė autentiškas senosios rezidencijos liekanas, didįjį kiemą, atkurtus reprezentacinių salių interjerus ir jų elementus - grindis, židinius, krosnis, portalus, lubas. Kartu pristatyta didaktinė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorinės raidos ekspozicija, teorinė medžiaga,Vilniaus pilių maketai, rūmų atkūrimo projektas.

2009 metų liepos 6-ąją per oficialias Lietuvos tūkstantmečio iškilmes buvo numatyta atidaryti visiškai įrengtus Valdovų rūmus, tačiau jie iki planuoti termino nebuvo baigti. Valdovų rūmai liepos 6-ąją dalyvaujant Europos valstybių monarchams buvo atidaryti tik simboliškai.

Čia planuotos unikalios tarptautinės tūkstantmečio parodos „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose", „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos", „Baltų menas" iki spalio 4 dienos eksponuojamos Taikomosios dailės muziejuje.

Valdovų rūmų atkūrimo projekto vadovas, Projektavimo ir restauravimo instituto architektas Ričardas Bitovtas praėjusią savaitę BNS sakė neabejojantis, kad šią savaitę atnaujinami darbai dėl lėšų stygiaus sulėtės.

„Tiek, kiek yra likę pinigų, tiek jų bus įsisavinta. Kiek darbų bus galima atlikti, mes dabar konkretiname (...). Bet darbai sulėtėję ir tikrai sulėtės, aš konkretizuoti negaliu", - sakė R.Bitovtas.

Šiuo metu atostogaujantis Valdovų rūmų statybos projekto vadovas Aloyzas Bertašius yra sakęs, kad rugpjūčio mėnesį dar bus dirbama, „o po to darbai stos".

Susitikime su žurnalistais birželio 10 dieną jis tvirtino, kad antrajam šių metų pusmečiui yra reikalingos lėšos, nes Vyriausybės skirti 44 mln. litų baigiasi liepos mėnesį. Tada teigta, jog pinigai yra reikalingi tam, kad būtų galima įrengti šildymo sistemą rūmuose ir tęsti būtinus darbus, o jei pinigai nebus skirti, atšalus orams, ypač žiemą dėl drėgmės esą kyla pavojus medinėms rūmų luboms, langams, durims. Tada A.Bertašius sakė, kad mažiausiai antrajam pusmečiui reikėtų 5 mln. litų.

Prieštaringai vertinamas Valdovų rūmų atkūrimas yra vienas didžiausių kultūros srities investicinių projektų nepriklausomos Lietuvos istorijoje - jiems pastatyti, eksponatams įgyti ir administruoti jau išleista keli šimtai milijonų litų.  NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių