Valdovų rūmų atstatymo darbai nuo rugsėjo smarkiai sulėtės

Nuo rugsėjo mėnesio Valdovų rūmų atstatymo darbai dėl pinigų trūkumo smarkiai sulėtės, o neįrengus šildymo sistemos rūmams gali grėsti ir dideli nuostoliai.

Tai trečiadienį žurnalistams tvirtino statybų darbus vykdantys Valdovų rūmų atkūrimo projekto vadovas, Projektavimo ir restauravimo instituto architektas Ričardas Bitovtas ir Valdovų rūmų statybos projekto vadovas, tikrosios ūkinės bendrijos „Vilniaus papėdė" vadovas Aloyzas Bertašius.

„Rugpjūčio mėnesį dar dirbsim, o po to darbai stos", - sakė A.Bertašius.

Anot statybos projektų vadovo, antrajam šių metų pusmečiui yra reikalingos lėšos, nes Vyriausybės skirti 44 mln. litų baigiasi liepos mėnesį.

Pasak R.Bitovto ir A.Bertašiaus, pinigai yra reikalingi tam, kad būtų galima įrengti šildymo sistemą rūmuose ir tęsti būtinus darbus. Jei pinigai nebus skirti, atšalus orams, ypač žiemą dėl drėgmės kyla pavojus medinėms rūmų luboms, langams, durims.

„Langai deformuosis, lubos deformuosis, atsiras plyšiai, įskilimai", - sakė A.Bertašius.

Anot statybos projekto vadovo, mažiausiai antrajam pusmečiui reikėtų 5 mln. litų.

„5, 7, 9 milijonus, kiek nors duotų, kad dar darbai judėtų. Jų užtektų daliai minimalių darbų ir šildyti pastatams", - tvirtino A.Bertašius.

Lietuvos pilių direkcijos vadovas Saulius Andrašiūnas tvirtino, kad 10 mln. po liepos 6 dienos vis dėlto statyboms dar liks.

„Šiek tiek lieka, bet (statybų - BNS) intensyvumas smarkiai kris po liepos 6 dienos (...) Liks apie 10 mln. iki metų galo, tada žiūrėsim kaip pasiruošti, kad žiemą negestų objektas", - sakė Lietuvos pilių direkcijos vadovas.

S.Andrašiūnas atmetė galimybę iš Vyriausybės papildomai prašyti lėšų statybos darbų spartai palaikyti, tačiau patvirtino, kad žiemai pinigų gali tekti prašyti..

„Juokinga, mano manymu būtų, ir prašyti tokioje situacijoje. Dėl žiemos, tai iš Valstybės rezervo prašysime, apsižiūrėsime, ką galima padaryti,ką uždaryti, kad neprašytume", - teigė Lietuvos pilių direkcijos vadovas.

Valdovų rūmus atidaryti simboliškai ruošiamasi liepos 6-ąją, Lietuvos tūkstantmečio jubiliejaus iškilmių dieną. Tuomet juose apsilankys garbūs užsienio svečiai.

Liepos 6-22 dienomis rūmai bus atverti visuomenei.

Prieštaringai vertinamas Valdovų rūmų atkūrimas yra vienas didžiausių kultūros srities investicinių projektų nepriklausomos Lietuvos istorijoje - jiems pastatyti, eksponatams įgyti ir administruoti jau išleista 176 mln. litų.

Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai yra atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis - kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

Sprendimas atstatyti Valdovų rūmus sulaukė prieštaringų vertinimų ir visuomenėje, ir tarp istorikų.


Šiame straipsnyje: Valdovų rūmai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių