Valdovų rūmams reikia dar 20 milijonų litų

Politikai turi per artimiausias kelias dienas apsispręsti, ar skirti Valdovų rūmų statyboms papildomas dvi dešimtis milijonų litų, kad bent kelios jų salės būtų atidarytos šių metų liepos 6-ąją surengus oficialų Lietuvos tūkstantmečio minėjimą.
 
Pirmadienį Prezidentas Valdas Adamkus pasikvietė pasitarti kadenciją baigusį prezidentą Algirdą Brazauską, ministrą pirmininką Andrių Kubilių, finansų ir kultūros ministrus bei Vyriausybės kanclerį.
 
V.Adamkus šiame pasitarime tvirtino, kad reikia jau netrukus apsispręsti, ar bus rastas  papildomas finansavimas Valdovų rūmų statyboms, nes valstybės institucijos jau dabar turi pradėti rengtis liepos 6-osios iškilmėms, į kurias pakviesta nemažai aukštų svečių iš užsienio. Pasak Prezidento, jau dabar turi būti aišku, ar Valdovų rūmuose bus renginių, ar jų vis dėlto atsisakoma.
 
Premjeras A.Kubilius minėjo, kad šių metų biudžete Valdovų rūmams numatyti 44 milijonai litų. Norint liepos 6 dieną atidaryti bent dalį rūmų, reikia dar 18-20 mln. litų. Pasak Vyriausybės vadovo, su Seimo frakcijomis bus netrukus apsispręsta, ar tokie pinigai bus skirti.
 
Premjeras priminė, kad Vyriausybė ketina iki kovo pabaigos pateikti Seimui dar labiau sumažinto šių metų biudžeto pataisų projektą. Valstybės išlaidas ketinama mažinti 2,7-3 milijardais litų. Bet, pasak A.Kubiliaus, jeigu būtų pakankama politinė valia, surasti 18-20 mln. litų nebūtų sudėtinga surasti.
 
Pats premjeras atsisakė sakyti, koks jo požiūris – reikia skirti papildomas lėšas Valdovų rūmų finansavimui ar ne: „Jeigu dėl to bus sutarta, tada aš tam pritarsiu“.
 
Prezidentas A.Brazauskas, kuris yra Valdovų rūmų atstatymo pagrindinis iniciatorius, teigė, kad Lietuvos garbės reikalas būtų iki liepos 6-osios iškilmių atidaryti bent kelias Valdovų rūmų sales ir menes, kur galėtų būti surengtos didelės istorinių dokumentų parodos. Tai būtų viena svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio minėjimo dalių.
 
Pasak kadenciją baigusio valstybės vadovo, jeigu papildomas finansavimas nebūtų skirtas, būtų sugebėta tik pabaigti atstatomų Valdovų rūmų pietinio korpuso kiemą, bet durys į pačius rūmus būtų uždarytos. Papildomi milijonai leistų įrengti bent kelias sales ir menes, į kurias liepos 6-ąją jau būtų galima įleisti į iškilmes atvykusius aukštus svečius. Priešingu atveju jokios iškilmės  Valdovų rūmuose nebūtų rengiamos.
 
„Tai toks akcentas, kuris įtvirtintų Lietuvos tūkstantmetį. Prezidentas labai aiškiai suformulavo uždavinį – arba mes randam tuos milijonus, arba pakeliam rankeles, kad nesugebam normaliai šios svarbios datos atšvęsti“, - sakė A.Brazauskas.
 
A.Brazauskas mano, kad 18-20 mln. litų galėtų būti skirta ne iš biudžeto, bet ir Privatizavimo fondo. Tačiau dėl to dar turi apsispręsti politikai.


Šiame straipsnyje: Valdovų rūmai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių