Quantcast

Valdovų rūmai traukia Baltijos jūros regiono dėmesį

  • Teksto dydis:

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas susitiko su Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos sekretoriumi, Švedijos Skoklosterio pilies muziejaus direktoriumi Bengtu Kylsbergu (Bengt Kylsberg). Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vedėja Daiva Mitrulevičiūtė, aptartos galimybės kitąmet Lietuvoje surengti Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos generalinę asamblėją.

Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos sekretorius neslėpė, jog susidomėjimas rengti asociacijos generalinę asamblėją Lietuvoje susijęs su Valdovų rūmų atidarymu ir puikiu šio projekto vertinimu visoje Europoje. „Jau dabar akivaizdu, kad Valdovų rūmai – svarbus viso Baltijos jūros regiono traukos centras, o ir pats muziejus jau pirmosiomis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai dienomis pasižymėjo kaip komanda, sėkmingai ir nepriekaištingai organizuojanti tarptautinius renginius“, – teigė jis.

Dr. V. Dolinsko teigimu, galimybė kitais metais rengti Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos generalinę asamblėją – svarstytina. „Mums išties būtų malonu ne tik pasidalinti savo įgyta patirtimi, tačiau ir pritraukti Baltijos jūros regiono žmonių dėmesį bei dar plačiau atverti vartus ne tik į Valdovų rūmus, bet ir į kitus šalies muziejus“, – sakė jis.

Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos kasmetinis renginys – generalinė asamblėja – kasmet rengiama kartą per metus vis kitoje regiono šalyje. Šiais metais jau 23 kartą vyksiantis renginys vyks Turaidos muziejuje-rezervate (Latvija).

1991 m. liepos mėnesį Malborko pilies muziejaus (Lenkija) iniciatyva įkurtos Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos misija – plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą tarp muziejinių institucijų Baltijos jūros regione, vykdyti istorinės medžiagos ir kitų tyrimų programas, specialistų mainus, organizuoti tarptautinius įvairaus pobūdžio renginius ir rengti leidinius, siekiant populiarinti istoriją ir kultūrą, plėsti regiono turizmą.

Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacija šiuo metu vienija per 40 muziejinių institucijų devyniose šalyse, tarp kurių – Ščecino Pamario kunigaikščių pilis (Lenkija), Narvos pilis (Estija), Gustrovo rūmų muziejus (Vokietija), Rozenborgo pilis (Danija), Sankt Peterburgo Petropavlovsko tvirtovė (Rusija), Rundalės rūmų muziejus (Latvija), Trakų istorijos muziejus (Lietuva) ir kt.

Siekdamas plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą ir ryšius su rezidencinio pobūdžio bei kitomis muziejinėmis institucijomis, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šios tarptautinės asociacijos nariu tapo 2010 m.

Ši Valdovų rūmų muziejaus narystė tarptautinėje organizacijoje yra ne pirma – prieš kelerius metus muziejus tapo ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių