Quantcast

Valdovų rūmai kviečia naujus mokslo metus pasitikti kartu (muziejus dirbs ilgiau)

  • Teksto dydis:

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai visos šalies mokytojus, dėstytojus, moksleivius, studentus bei jų tėvelius Mokslo ir žinių dienos proga kviečia naujus mokslo metus pradėti turiningai – apsilankyti ką tik vartus atvėrusiame Valdovų rūmų muziejuje.

Šia proga rugsėjo 1 d., sekmadienį, muziejus dirbs ilgiau (ne iki 16.00, o iki 20.00 val.), taip pat nuo 11.00 iki 20.00 val. dirbs rugsėjo 2 d., pirmadienį (kai įprastai muziejus nedirba). Visi bilietus įsigiję lankytojai galės dalyvauti kas valandą rengiamose nemokamose ekskursijose.

„Moksleiviai bei studentai – vieni svarbiausių Valdovų rūmų lankytojų, tad siekiame sudaryti sąlygas netradiciškai paminėti vieną svarbiausių jų švenčių. Šia proga nutarėme keisti darbo laiką – dirbti pirmadienį (rugsėjo 2 d.) ir prailginti darbo laiką iki 20 val. Taip pat siūlome specialią ekskursijų programą, kurioje kiekvieno lankytojo laukia naujos žinios ir patirtis, atradimai ir išbandymai, galiausiai – geros emocijos ir neišdildomi įspūdžiai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Visi apsilankiusieji ir įsigijusieji bilietus šiomis dienomis galės dalyvauti kas valandą nuo 11.00 iki 18.00 val. organizuojamose nemokamose ekskursijose. Jų metu Valdovų rūmų muziejaus gidai ir kiti specialistai lankytojus supažindins su rūmų moksliniais tyrimais, eksponuojamais unikaliais radiniais ir įspūdingomis interjero vertybėmis. Taip pat ekskursijų dalyvių muziejaus nuolatinių ekspozicijų erdvėse lauks įvairios staigmenos.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovės Vidos Kaunienės, neįprastai paminėti Rugsėjo 1-ąją jau tampa Valdovų rūmų muziejaus tradicija. „Tačiau ankstesniais metais ją buvome priversti švęsti kitose erdvėse, o šiemet ši šventė ypatinga dar ir tuo, kad vyks tikruosiuose muziejaus namuose – atkurtuose ir atvertuose Valdovų rūmuose“, – teigia ji.

Kviesdami naujus mokslo metus pasitikti kartu ir kitaip, Valdovų rūmų muziejaus specialistai jau rugsėjį moksleivių grupėms siūlys dalyvauti ir įvairiuose iš anksto užsakomuose edukaciniuose užsiėmimuose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt įvairių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių