Valdovų rūmai atsivers su ypatinga lankytojų apsaugos sistema

Gegužės 5-ąją duris vėl atversiantis Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai planuoja lankytojus pasitikti taikydamas aukščiausio lygmens lankytojų aptarnavimo bei apsaugos sistemą. Siekiant užtikrinti visapusišką tiek lankytojų, tiek darbuotojų saugumą, parengtos muziejaus lankymo taisyklės, įrengtas temperatūrą matuojantis termovizorius, pasirūpinta kita reikalinga įranga.

Planuojama iškart atidaryti visas nuolatines ekspozicijas ir dėl koronaviruso muziejuje „įkalintas“ parodas: „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“, „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ bei „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas pabrėžia, kad šiuo atveju jo vadovaujamai institucijai dėl esamų didelių ekspozicinių plotų, kurie siekia 10 tūkst. kv. m, pasisekė kiek labiau nei kitiems muziejams – laikantis visų saugos reikalavimų vienu metu muziejus gali priimti iki 1 000 lankytojų, t. y. tiek žmonių, kiek muziejus priimdavo piko metu. Be to, Valdovų rūmų muziejuje yra moderni ventiliavimo sistema su aukštos kokybės filtrais, užtikrinanti reikiamą oro apykaitą patalpose per valandą.

Dėl šių priežasčių duris atvėręs Valdovų rūmų muziejus neplanuoja trumpinti darbo laiko arba taikyti kokių nors kitų lankymo apribojimų, tačiau prašo lankytojų padėti muziejui užtikrinti saugumą laikantis elementarių lankymosi taisyklių.

Į muziejų bus įleidžiami tik apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvyksiantys ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimas ir artimus giminaičius.

Atvykusieji į muziejų pirmiausia turės dezinfekuoti rankas ir pereiti termovizoriaus zoną. Perėję patikrinimą, lankytojai po vieną bus aptarnaujami kasose, čia prašoma atsiskaityti banko kortele. Tuomet palikę daiktus ir viršutinius drabužius nuolat dezinfekuojamose daiktų saugojimo kamerose, laikydamiesi saugaus dviejų metrų atstumo tarp apsilankiusių žmonių ir darbuotojų, lankytojai galės apžiūrėti visas Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas ir muziejuje veikiančias parodas.

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejų galima lankyti ir virtualioje erdvėje, į kurią persikėlė nufilmuotos gidų ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, eksponatų duomenų bazės ir pasivaikščiojimai skaitmeninėse galerijose, o nuo gegužės 5 d. gyvai muziejuje apsilankę lankytojai galės pamatyti realius pokyčius, įvykusius ne tik nuo muziejaus veiklos pradžios, bet ir per karantino laikotarpį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių