Valandą ant elektros laidų kabojęs keturiolikmetis gydomas reanimacijos skyriuje (papildyta)

Pirmadienio vakarą, 21.47 val. bendruoju pagalbos telefonu 112 buvo gautas pranešimas, kad Vilniaus rajone, Pagirių kaimo transformatorinėje guli galimai negyvas žmogus, kurį nukrėtė stipri elektros srovė.

Paauglys liko gyvas

Į įvykio vietą iškart buvo išsiųstas policijos ekipažas, greitoji pagalba, ugniagesiai gelbėtojai.

Atvykus į Pagirių kaimą, paaiškėjo, kad neatjungus elektros srovės artintis prie 110 kilovoltų įtampos transformatorinės yra labai pavojinga. Į pagalbą buvo iškviestas „Rytų skirstomųjų tinklų“ (RST) specialistas.

Jo belaukiant, policijos pareigūnai išsiaiškino, kad ant aukštos įtampos laidų guli keturiolikametis Vilniaus rajono gyventojas.

Kol gelbėtojų pajėgos laukė elektriko, paauglys atgavo sąmonę, pradėjo judėti.

Tik, kaip teigia liudytojai, beveik po valandos atvykęs elektrikas, atjungė elektros srovę,  ugniagesiai vaikiną nukėlė.  Jis dėl nudegimų ir patirtos elektros traumos skubiai išvežtas į Vilniaus universitetinę vaikų ligoninę ir paguldytas į reanimacijos skyrių.

Priežastis nežinoma
 
Pasak Vilniaus rajono policijos komisariato viršininko Josifo Kuzmickio, manoma, kad į transformatorinės teritoriją paauglys pateko pro sulaužytą tvorą, kopėčiomis užlipo ant aukštos įtampos transformatorinės ir dėl kol kas nežinomos priežasties nukrito ant aukštos įtampos laidų.

Ką jaunuolis darė transformatorinėje, lipo demonstruodamas savo drąsą ar bandė kažką pavogti, policijos pareigūnai dar aiškinasi. Buvo apklausti įvykio vietoje besisukioję nukentėjusiojo draugai, tačiau, pasak J.Kuzmickio, jie nieko konkretaus nepaaiškino.

Apklausti reanimacijoje gydomo paauglio, kol kas neleidžia medikai. Tikimasi, kad tai bus padaryta trečiadienį. „Gal tada kažkas daugiau paaiškės“, - sakė Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas.

Įvykio vietoje buvo apklaustas RST atstovas, tačiau ne ką pagelbėti policijai galėjo ir jis. Apėjęs aukštą, transformatorinę juosiančią tvorą, vyras pripažino, kad vienoje vietoje ji tikrai buvo sulaužyta, tačiau, pasak RST Ryšių su žiniasklaida vadovės Editos Sirutienės, neaišku, kas tai padarė. „Gali būti, jog tai pačio nukentėjusiojo ir jo draugų darbas, nes mūsų žiniomis jaunuolis ten buvo ne vienas“, - sakė E.Sirutienė.

Išjungta per atstumą

Bendrasis pagalbos centras tik sužinojęs, kad Pagirių transformatorių pastotėje pastebėtas asmuo, užlipęs ant 110 kV įtampos transformatorių pastotės elektros įrenginių, iškart apie įsibrovimą informavo ir RST.

E.Sirutienės teigimu, tam, kad Pagirių transformatorių pastotėje būtų išjungta elektros energija ir nebūtų sutrikdytas jos tiekimas Pagirių ir vakarinių Vilniaus rajonų elektros vartotojams, pirmiausia pagal Pagalbos centro personalo pranešimus RST specialistai bandė nustatyti tikslią įvykio vietą.

Transformatorinių teritorijoje yra ir AB „Lietuvos energija“ įrenginiai, todėl apie įvykį buvo pranešta ir jiems. „Abiejų įmonių operatyvinis personalas nustatyti tikslią vietą ėmėsi nedelsiant“, - sakė RST atstovė. 

Kad būtų galima kuo greičiau pradėti nukentėjusio asmens gelbėjimą, specialistai elektros įtampą išjunginėjo per nuotolines valdymo sistemas. „Elektros energijos įtampa iš 110 kV linijos ir transformatoriaus, ant kurio buvo rastas nukentėjusysis, buvo išjungta praėjus 25 minutėms po pranešimo apie įvykį. Kai mūsų specialistas nuvyko į nelaimės vietą, įtampa jau buvo išjungta“, - kalbėjo E.Sirutienė.

Saugumo laikytasi

Vilniaus rajono policijos komisariate dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Ieškosime, kas atsakingas už transformatorinės priežiūrą ir aiškinsimės, kas ir kada sugadino tvorą“, - kalbėjo J.Kuzmickis.

Jei paaiškės, kad dėl nelaimės kaltas, transformatorinę neprižiūrėję RST arba „Lietuvos energijos“ atstovai, jiems gali būti skirti viešieji darbai, bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laivės atėmimas iki vienerių metų.

E.Sirutienės teigimu, transformatorinė buvo prižiūrėta. Paskutinį kartą RST atsakingi darbuotojai bendrovei priklausančią Pagirių pastotę apžiūrėjo šių metų balandžio mėnesį (reguliarios apžiūros vykdomos kas ketvirtį, tačiau realiai įrenginių apsauga įvertinama dažniau – kaskart, kai vykdomi tam tikri darbai šioje transformatorių pastotėje).

Transformatorinės pastotė pagal saugumo reikalavimus yra aptverta tvora, kuri paženklinta įspėjamaisiais pavojingos zonos ženklais. Pasak RST atstovės, nelaimingo atsitikimo metu bendrovei priklausančius įrenginius juosiančioje apsauginėje tvoroje skylės nebuvo.

Įvykį kartu su policija tirs ir Valstybinė energetikos inspekcija.

Vaikai perspėjami

Siekdama užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimas dėl nesaugaus elgesio su elektros įrenginiais, RST vykdo edukacinį-švietėjišką projektą „ElektroMagija“.

Projekto tikslas – suteikti žinių paaugliams, jų tėvams ir mokytojams apie grėsmes bei rizikas, kylančias dėl nesaugaus elgesio su elektros įrenginiais.

Šiemet prieš vasaros atostogas RST inicijavo „ElektroMagijos“ konkursą 5-8 klasių moksleiviams. Dalyvaudami šiame konkurse jie atsakė į daugybę klausimų apie saugų elgesį esant prie elektros įrenginių, pateikė kūrybinius darbus, susijusius su elektros energijos vartojimu ir jos reikšme mūsų gyvenime. Konkurse dalyvavo 412 klasių iš daugiau kaip 150 RST teritorijoje esančių mokyklų.

Šiuo metu veikiančioje interneto svetainėje vaikai ir paaugliai gali rasti daug naudingos informacijos apie saugų elektros prietaisų naudojimą bei tinkamą elgesį esant šalia elektros energijos tiekimo bei skirstymo įrenginių.

***

Tai jau ne pirma šiais metais nelaimė, kai iš transformatorinių reikia gelbėti žmones. Balandžio 8 dieną stipri elektros srovė nukrėtė į transformatorinę Vilniuje, Sereikiškių parke įlindusią 23 metų merginą. Nuo gautų sužalojimų, ji po kelių dienų mirė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių