Quantcast

Vakaras geriausiems fejerverkams

Šį penktadienį dangaus skliautą virš Vilniaus Vingio parko nuspalvins įspūdingi fejerverkai. Čia įvyks pirmasis tarptautinis fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija 2009".

Festivalyje varžysis trijų šalių – Estijos, Latvijos ir Baltarusijos – komandos. Jų konkursinę programą vertins kompetentinga komisija - profesionaliausi Lietuvos režisieriai, muzikai, chemijos mokslų daktarai, architektai, scenaristai ir kiti žinomi šalies žmonės.

Pirmadienį festivalio vertinimo komisija buvo susirinkusi aptarti konkursantų programų vertinimų kriterijų. Susitikimo metu numatyti svarbiausi pasirodymų aspektai. Komisijos skirti balai – tai tik pusė komandos pergalę lemiančio vertinimo. Antroji pusė – žiūrovų balsai, siųsti trumposiomis žinutėmis numeriu 1605.

Vertinimo komisijai besitariant, kas svarbiau – atskirų scenų, kombinacijų, spalvų, sinchroniškumo, aukščio, saugumo ar kiti reikalavimai, komisijos narys renginių režisierius Dalius Abaris susirūpino, ar aukštai į dangų kylančius fejerverkus matys visi žiūrovai.

Abejoti nereikėtų – festivalio programa parengta taip, kad geriausiai bus matoma susirinkusiesiems Vingio parko estradoje, nes fejerverkai nebus itin aukšti. Juk didžiausiam efektui pasiekti svarbu ne ūgis, o smūgis. Festivalio direktorius ir bendrovės „Blikas“ vadovas Gytis Lagunavičius prižadėjo komisijos nariams parodyti ir kiekvienos komandos pasirengimo užkulisius. Kad vertinimas būtų tikrai objektyvus, labai svarbu pamatyti pačią pasiruošimo fejerverkams virtuvę.

Dėl komisijos vertinimo objektyvumo abejonių nekyla. Vienas jos narių, disko metikas Virgilijus Alekna, yra stebėjęs didžiausius pasaulinės reikšmės fejerverkus, vykusius olimpiadų ir kitų tarptautinių sporto renginių metu. Jis galės palyginti ir nesunkiai apsispręsti, kuri komanda verta nugalėtojos vardo.

Garsusis dirigentas Modestas Pitrėnas moka vienu batutos mostelėjimu suvaldyti didžiulį orkestrą, todėl jam bus lengva įvertinti, ar fejerverko šūvis prikaustė žiūrovų dėmesį.

Chemijos mokslo daktarai Rimantas Vaitkus  ir  Rytis Kubilius, žinoma, daugiausia dėmesio skirs techniniams fejerverkų reikalavimams. Tačiau visi komisijos nariai vieningai nutarė, kad svarbiausia tokiame renginyje – ne chemija, o nuotaikos alchemija.

I tarptautinio fejerverkų festivalio programa:

Pirma dalis – Marijaus Mikutavičiaus gyvo garso koncertas.

Antra dalis – kiekvienos komandos trijų dalių konkursinis pasirodymas: pagal Maurice’o Ravelio „Bolero” naudojant geltonos ir mėlynos spalvos pirotechnikos efektus; Michaelo Jacksono dainą ir pasirinkta laisvoji programa.

Renginį tęs Marijonas Mikutavičius, o tuo metu komisija ir žiūrovai balsuodami vertins komandas. Festivalio pabaigoje bus paskelbtas nugalėtojas, kurį originalia pograma sveikins fejerverkų ir profesionalios pirotechnikos įmonė „Blikas“. Dalyvių pasirodymus papildys fakyrų studijos „Ugnies ratas” šokiai su ugnimi, o „Lazerinės idėjos” atliks lazerių šviesos efektus.

Festivalio pradžia - penktadienį, rugsėjo 25 d, 19 val.


Šiame straipsnyje: fejerijafejerverkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių