Quantcast

Vaikų džiaugsmo šūkiai drebino Baltąjį tiltą

Ketvirtadienį šimtai vaikų klegėjo prie Baltojo tilto esančioje pramogų zonoje. Čia jau trečius metus iš eilės vyko sveikatingumo ir draugystės šventė „Kai mūsų širdys plaka išvien!“. Beveik trys šimtai mokyklinio amžiaus vaikų susirinko sudalyvauti krepšinio turnyre ir užsiimti aktyviu laisvalaikiu.

Renginiui prasidėjus, visus šventės dalyvius pasveikino Sveikatos ministerijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės bei miesto savivaldybės atstovai. Šie pažymėjo aktyvaus laisvalaikio svarbą tarp jaunų žmonių ir palinkėjo sėkmės turnyre. Pasibaigus įžanginiam žodžiui, netrukus čia prasidėjo gatvės krepšinio varžybos, kuriose tarpusavyje varžėsi vaikai iš Vilniaus ir Šalčininkų rajonų.

Tiesa, jaunieji galėjo užsiimti ir kitokia aktyvia veikla. Jie stebėjo Vilniaus policijos komisariato kinologų pasirodymą. Renginiui įsivažiavus, Vakarų Afrikos būgnų mokyklos specialistai visus susidomėjusius mokė groti afrikietiškais būgnais, o kūrybiškai nusiteikę moksleiviai piešė ant vandens ir mokėsi gaminti rankų gamybos darbo aitvarus. Išvargintieji krepšinio varžybų ėjo žaisti stalo žaidimus, pramogavo šalia esančioje tinklinio aikštelėje.

Renginį organizuojančio Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Gražina Sidorovienė pabrėžė vaikų užimtumo svarbą vasaros laikotarpiu. Renginiu siekiama skatinti vaikų užimtumą, fizinį aktyvumą, gražius tarpusavio santykius. „Vasara yra tas laikas, kai vaikai neina į mokyklą ir turi marias laisvo laiko. Tai ypač liečia tuos vaikuos, kurie gyvena sunkiomis sąlygomis - jie neturi galimybės atostogauti pas močiutę ar leisti laiką vasaros stovyklose. Dėl šios priežasties, šiuo turnyru siekiama ne tik pamokyti vaikus sportuoti, bet ir užsiimti kitokia turininga veikla“, - tikino G. Sidorovienė.

Specialistė taip pat pridūrė, kad patys vaikai labai teigiamai reaguoja į šią iniciatyvą. „Šie vaikai nėra išlepinti perdėto dėmesio iš tėvų ir aplinkinių. Jie džiaugiasi tuo, ką čia gauna“, - tikino Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Sveikatingumo ir draugystės šventė „Kai mūsų širdys plaka išvien!“ šiandien yra tapusi gražia miesto tradicija. Jau trečius metus iš eilės organizuojama iniciatyva tikimasi kuo daugiau vaikų sudominti aktyvia fizine veikla, įvairiomis laisvalaikio užimtumo formomis, mažinti socialinę atskirtį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių