Quantcast

Vaikų darželyje briedis greičiausiai nugaišo dėl streso

Vilniaus Pašilaičių mikrorajone 5 val. bėgiojęs, nesulaukęs reikiamos pagalbos ir nugaišęs briedis pasiutlige nesirgo, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Balandžio 30 d. iš miško atklydęs briedis apie penkias valandas klaidžiojo po Vilniaus Pašilaičių mikrorajoną. Vaikų darželio „Aitvaras“ teritorijoje gyvūnas atsigulė po krūmu ir maždaug po valandos neberodė jokių gyvybės ženklų.

Iškviesti Lietuvos gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai šio laukinio gyvūno išgelbėti nebespėjo. Briedžio gaišena buvo pristatyta į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją ištirti dėl užkrečiamųjų ligų. Ištyrus briedžio galvos smegenis, pasiutligė nenustatyta.

Pasak Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos skyriaus vedėjo Viktoro Aleksejevo, papuolęs į visiškai neįprastą aplinką ir tiek laiko joje prasiblaškęs, gyvūnas galėjo patirti stresą.

Tokių stambių laukinių gyvūnų apsilankymas mieste – retas įvykis. Paskutinį kartą panašus atvejis užregistruotas Vilniuje 2007 metais, kai buvo užmigdyti du susižaloję briedžiai.

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba planuoja šį mėnesį organizuoti pasitarimą su aplinkosaugos, gyvūnų globėjų asociacijos, savivaldybės, medžiotojų ir žvejų draugijos atsakingais darbuotojais dėl keitimosi informacija apie laukinių gyvūnų migraciją mieste ir operatyvių veiksmų derinimo.


Šiame straipsnyje: briedisbriedis vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių