Quantcast

Vaikai Vilniaus universitete aiškinosi smalsumo paslaptį

Tęsdamas paskaitų vaikams ciklą Vilniaus universitetas mažuosius pakvietė į psichologijos paskaitą, kurioje jie galėjo sužinoti, kas verčia juos būti smalsiais.

Kodėl žmogus iš prigimties yra smalsus ir trokšta žinių, kur šios žinios kaupiamos ir kodėl reikia galvą saugoti nuo įvairių traumų Vaikų universitete pasakojo Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros prof. Albinas Bagdonas. „Šis noras skatina ne tik pažinti aplinką, bet ir patirti didelį džiaugsmą, kai sužinome ar patiriame kažką naujo“, – apie smalsumo reikšmę kalbėjo jis.

Paskaitos metu vaikai nagrinėjo skirtingą gyvių reakciją į garsą - kaip į tai reaguoja delfinas, beždžionės, paukščiai ir žmogus. Itin skambaus juoko vaikams sukėlė trumpi filmukai apie skirtingą vyro ir moters reakciją į baimę.

„Aš sužinojau apie smegenų sandarą ir kad mūsų ilgiausias nervas yra vieno metro ilgio. Galvą reikia saugoti, kad netaptume „besmegeniais“, nes po smegenų sutrenkimo, jei žus daug ląstelių bus skylės smegenyse“, – vaizdžiai pasakojo dešimties metų Kamilė. Dvylikos metų Saulė aiškino, kad paskaitoje sužinojo kur kaupiamos žinios ir kodėl vaikai į mokyklą eina septynerių metų. „Šiuo laiku smegenys yra subrendusios kaupti žinias“, – sakė mergaitė.

A.Bagdonas vaikams linkėjo vidinį smalsumo varikliuką nuolatos laikyti darbinėje būsenoje ir viskuo domėtis.

Rytoj Vaikų universitete bus paskutinė vasaros sesijos paskaita, kurioje „studentai“ keliaus į Virtualaus Pasaulio laboratoriją ir susipažins su informatika.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių