Quantcast

V. Dolinskas: Valdovų rūmų dalies užbaigimui trūksta vieno parašo

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas teigia, jog trūksta vieno parašo tam, kad pabaigta Valdovų rūmų dalis būtų atiduota naudoti.

„Vienas iš pasirašytojų serga, tai jis žada pasirašyti, kai tik pasveiks“, - BNS sakė jis.

Statybininkai rūmus paliko praėjusią savaitę, iš karto po to, ketvirtadienį, buvo sušauktas statybos užbaigimo komisijos posėdis. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos atstovė ryšiams su visuomene Vida Aliukonienė BNS nurodė, kad komisiją sudaro 11 institucijų nariai, tarp kurių - priešgaisrinės saugos, visuomenės sveikatos, aplinkosaugos, energetikos, paveldo ir kitų sričių specialistai. Paėjusią savaitę surengtame komisijos posėdyje, pasak V.Aliukonienės, nedalyvavo į ją įtraukas Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos atstovas.

V. Aliukonienės teigimu, komisija sprendimą turėtų priimti šią savaitę.

Pasak V. Dolinsko, kol kas didelių problemų dėl to, kad į užbaigtą rūmų dalį kol kas negalima atnešti eksponatų, didelių problemų muziejui nekyla, skaičiuojama, kad šią rūmų dalį Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai bus spėta paruošti.

„Kol kas didelių problemų nėra, nes mes dar turime tokių darbų, kurie nebūtinai privalo būti daromi rūmuose. Jeigu tai užsitęstų dar savaitę kitą, tada jau taptų problema. Liko geras mėnuo, reikia įsivaizduoti, kad 4 tūkst. kvadratinių metrų ir keli tūkstančiai eksponatų nėra lengvai sutvarkomi dalykai net per mėnesį“, - aiškino jis.

Jo teigimu, statant rūmus buvo bendradarbiaujama su visomis institucijomis, kurios dalyvauja priimant pastatą, todėl „neturėtų kokių netikėtumų būti“.

„Kaip suprantu, tai tik vieno parašo klausimas, būtent to sergančio žmogaus“, - tikino jis.

V. Dolinskas taip pat pasakojo, kad antroje rūmų dalyje darbai dėl pirmininkavimo nesustos.

„Jie nesustos, jie po truputį vyks toliau. Aišku, jeigu vyks kažkokie renginiai, kuomet negalės būti absoliučiai jokio triukšmo, mašinų važinėjimo, tai tie darbai vieną kitą valandą ar vieną kitą dieną bus pristabdyti. Bet yra darbų, kurie yra labai netriukšmingi viduje, tai jie tikrai galės vykti (...). Manau, kad B dalies darbai netrukdys nei muziejaus, nei pirmininkavimo veiklai“, - pasakojo V. Dolinskas.

Vilniaus žemutinės pilies vietoje dalis gotikinės gyvenvietės pilimi virto 13 amžiaus pabaigoje, 14-ojo amžiaus pradžioje. Pirmieji ikigotikiniai ir gotikiniai mūriniai pastatai siejami su karaliaus Mindaugo arba pirmųjų Gediminaičių - didžiųjų kunigaikščių Vytenio ar Gedimino - vardais.

Rusijos imperijos administracijos iniciatyva buvusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių mūrai buvo nugriauti 1799-1801 metais. Rūmų atkūrimo darbai prasidėjo 2002 metais.

Pusmečio trukmės Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai prasidės liepos 1 dieną. Valdovų rūmuose turėtų vykti oficialios vakarienės, čia pirmininkavimo renginių dalyviams taip pat numatoma rengti ekskursijas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių