Quantcast

V. Benkunskas: paminklai prezidentams galėtų būti pastatyti Prezidentūros kiemelyje

  • Teksto dydis:

Tarpukario prezidentų atminimas galėtų būti įamžintas Prezidentūros rūmų kiemelyje, teigia išrinktasis Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Jis teigė šią idėją aptarsiąs su Prezidentūra.

„Mano idėja labai paprasta – kad Lietuvos sostinėje turėtų atsirasti vietos paminklams visiems tarpukario prezidentams – tiek Antanui Smetonai, tiek Kaziui Griniui, tiek Aleksandrui Stulginskiui“, – LRT radijo programai „Klasika“ sakė V. Benkunskas, šeštadienį šį interviu transliavo LRT radijas.

„Ir tai galėtų būti vieta prezidento kiemelyje. Inicijuosiu diskusiją su prezidentu, su Prezidentūra dėl šitos idėjos“, – teigė jis.

Pernai gruodį Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė siūlymui paminklą pirmajam Lietuvos prezidentui A. Smetonai statyti J. Basanavičiaus gatvėje, skvere priešais Vilniaus senąjį teatrą.

Anksčiau paminklą šiam tarpukario prezidentui ketinta statyti Gedimino prospekte prie 13-uoju numeriu pažymėto pastato, kitapus Vinco Kudirkos aikštės. Tačiau išrinkus paminklo konkurso laimėtoją sostinės savivaldybė jo statybą užblokavo, šis paminklas pastatytas Palangoje.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra ne kartą pasigedęs A. Smetonos paminklo Vilniuje.

Išrinktasis meras taip pat minėjo, kad Lietuvos sostinėje turėtų būti pastatyti paminklai kalbininkui Jonui Jablonskiui, žydų gelbėtojams, įgyvendintas Sigito Gedos obelisko projektas, šiuo metu įstrigęs dėl techninių problemų.

Tuo metu kalbėdamas apie Lukiškių aikštės įprasminimą, V. Benkunskas teigė, kad „šita vieta yra labai įelektrinta ir jai reikia atvėsti“.

„Žiūrint į ateitį matau Lukiškių aikštės pertvarkymą kartu su Aukų gatvės pertvarkymu, kur dabar turime visus memorialinius renginius. Turime padarytą Genocido centro studiją ir analizę, kuri apima daug platesnę teritoriją nuo V. Kudirkos aikštės. Skubos veiksmų čia nebus, dabar aikštė gyvena savo ramybės laikotarpį, atlieka savo pagrindinės valstybės aikštės funkciją“, – sakė išrinktasis sostinės meras.

„Po didelių diskusijų, po viešų svarstymų, po visų išsikalbėjimų priimsime galutinius sprendimus, kaip aikštė kartu su aplinkinėmis erdvėmis bus koreguojama“, – tvirtino jis.

V. Benkunskas patvirtino, kad anksčiau kūrybines dirbtuves laimėjęs „Laisvės kalvos“ projektas Lukiškių aikštėje nebus įgyvendinamas.

Dėl P. Cvirkos skvero sutvarkymo, anot jo, bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)

:) portretas
Kur tu matai fašizmą, nelaimingas mokslinyke?

Kęstas

Kęstas portretas
Gera naujiena, kad bijosi pompastiškai garbinti fašistą Smetoną. Pripaišo ir kitus Lietuvos prezidentus. (Apie mokslą-studijas-ekonomiką)

Anonimas

Anonimas portretas
Cirkininkai. Pirmiau miestą surtvarkytu, ypač baisu stoties prieigose. Šiukšlynas nuorukos, spjaudalai ir prie to Ukrainos ruskelių snukučiai. Kalba visi tik ruskai.Gaila sostinės ,valdant tokiems atsilupėliams.
VISI KOMENTARAI 86

Galerijos

Daugiau straipsnių