V. Benkunskas apie sostinės centre nukirstą šimtametį ąžuolą: tai vandalizmas ir nusikaltimas

Šeštadienį Vilniaus centre, Ceikinių gatvėje, nukirstas ilgaamžis ąžuolas. Vilniaus meras Valdas Benkunskas tai vadina vandalizmu ir patikina, kad nekilnojamo turto vystytojai leidimų medžio kirtimui neturėjo.

„Pikta ir apgailėtina, kad Vilniaus centre NT projekto vystytojai (UAB „Rinktinės NT”) šiandien lyg niekur nieko nukirto šimtametį ąžuolą. Jokių leidimų tam jie neturėjo, todėl tai ne kas kita, kaip paprasčiausias vandalizmas ir nusikaltimas prieš vilniečius. Panašu, kad savo išpuoliu prieš gamtą ir istorinį miesto paveldą NT vystytojai bando pademonstruoti, kad jie yra aukščiau įstatymo ir miestiečių gerovės“, –  savo „Facebook“ paskyroje rašė V. Benkunskas.

Meras pridūrė, kad ketina kreiptis į teisėsaugą.

Galiu užtikrinti, kad nebaudžiamumo ir savivaliavimo laikai sostinėje baigėsi – laukiniai 90-ieji į NT projektų vystymą Vilniaus mieste tikrai nesugrįš.

„Galiu užtikrinti, kad nebaudžiamumo ir savivaliavimo laikai sostinėje baigėsi – laukiniai 90-ieji į NT projektų vystymą Vilniaus mieste tikrai nesugrįš. Sostinė turi pakankamai priemonių tokiems veikėjams pažaboti. Viena jų – statybos leidimų stabdymas manantiems, kad taisyklės ir įstatymai jiems negalioja.

Deja, baudos už tokius veiksmus šiuo metu yra juokingai mažos. Tuo savivaliaujantys NT vystytojai ir piktnaudžiauja. Savivaldybė Aplinkos ministerijai jau siūlė teisės aktų pakeitimus, kurie iš esmės sugriežtintų teisinę ir finansinę NT projektų vystytojų atsakomybę už tokius ir panašius savavališkus veiksmus. Belsimės dar kartą. O jei nepadės – ir dar, nes taip būti tiesiog negali“, – teigė V. Benkunskas.

Sklypą Ceikinių gatvėje, kur buvo nupjautas ilgaamžis medis, įmonė „Rinktinės NT“ įsigijo maždaug prieš aštuonerius metus. Šiuo metu sklype vykdomos statybos.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas.

Antanas. portretas
Yra ta problema su augmenija. Ir kai tenka šalinti tokį "patriarchą" - būtų labai gražu, o jaunąjai kartai net ir naudinga, surengti ištisą atsisveikinimo ceremoniją, kaip kad taip dūdavo daroma atsisveikinant su Kalėdine eglute. Išnešdavome mes ją į kiemą, ten ją tėtis susmulkindavo, tuos pagalėlius parnešdavome atgal, mama juos sudėdavo į krosnį iš kur jie sudegdami "keliaudavo į Dangų", o išvirta pietums sriuba - būdavo dar skanesnė. Sakydavome kad tai "Antros Kūčios".

Vilnietis

Vilnietis portretas
Taigi kirtėjai, projektuotojai , užsakovai nekalti kad kažkas prieš 100m. pasodino ąžuolą ant inžinerinių to meto tinklų.

Anonimas

Anonimas portretas
KO NORĖT BUDULIAI VALDŽIOJE....
VISI KOMENTARAI 34

Galerijos

Daugiau straipsnių