Quantcast

Užupio Respublika mini 25-ąsias „Neprigulmybės“ metines

  • Teksto dydis:

Vienas seniausių Vilniaus rajonų, Tarptautinę melagių dieną virstantis „nepriklausoma“ Užupio Respublika, šeštadienį linksmai minės 25-ąsias „Neprigulmybės“ metines.

Šių metų šventės tema – saugantis ir globojantis Angelas, kurio trimitas skelbia bendrystę ir tikėjimą atvirumu, pranešė organizatoriai.

„Mintis iškelti angelą, šį „axis mundi“ (pasaulio ašį), gimė drauge su idėja padovanoti pasauliui Užupio Respubliką, kurioje mokėmės būti ne protingi, ne turtingi, net ne laimingi – mokėmės būti drauge“, – sakė poetas ir režisierius Romas Gediminas Lileikis, tituluojamas Užupio Respublikos prezidentu.

„Neprigulmybės“ šventadienį Užupis pradės nuo maudynių Vilnioje, „nes rimtos šventės švenčiamos švariai“. Palei Užupio tiltą vyks ir apeiginės Užupio Angelo maudynės.

Vidurdienį Angelo aikštėje Užupio parapiją globojantys mažesnieji broliai vienuoliai bernardinai „užkais virti sriubą iš kirvio“.

Siaurutė alėja – Jono Meko skersvėjis šventės proga pavirs „Angelo skersgatviu“, kur šventės dalyviams bus siūlomas menas ir kokteiliai. Audriaus Gražio galerija surengs parodą „Viskas apie angelus“, o gatvių galerija ARTErija – instaliaciją „Jei tu gyvas atplauk“. Galerija „Godo“ Malūnų gatvėje atidarys personalinę Giedriaus Jonaičio parodą „VISI darbai“.

Vakarop vyks iškilmingos eitynės su skėčiais ir angelais, po šventinių kalbų ir himno Angelo aikštėje planuojamas koncertas.

Valstybinės brandos proga šalia tradicinės savo valiutos Euroužų Užupio Respublikos užsakymu Lietuvos monetų kalykla išleido 200 dvidešimt penkių angelų nominalo sidabro monetų. Šventės metu jų bus galima įsigyti Užupio Respublikos „pasienio poste“ ir informacijos centre.

Vilniaus menininkų rajonas Užupis kasmet Tarptautinę melagių dieną švenčia minėdamas savo Neprigulmybės dieną. Užupio Respublika turi savo himną, konstituciją, ją įvairiomis kalbomis galima perskaityti Paupio gatvės pradžioje ant tvoros, taip pat turi savo prezidentą, ministrą pirmininką, vyskupą ir pan.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kam buvo pavesta atsvesti ir kas per /grietynele/ ten gyveno? ar tik ne zuoks ir sugalvojo pralaimejes rinkymus ???===

Anonimas

Anonimas portretas
anksčiau turėjo mera bet meras prasišvilpė.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių