Iš Užupio į centrą – dar ilgai aplinkkeliais

Trumpiausias kelias iš Užupio į miesto centrą Malūnų gatve toliau liks uždarytas. Trejus metus jis buvo užtvertas dėl avarinės pastatų būklės, dabar – dėl turinčių vykti statybų.

Prieš keletą metų iš Užupio į miesto centrą patekti buvo labai paprasta – reikėjo tik pervažiuoti trumpute Malūnų gatvele. Tačiau prieš trejus metus eismas čia buvo uždraustas dėl prastos pastatų būklės – skylančios sienos įspėjo apie galimą griūtį ir pavojų praeiviams.

Kad trumpam būtų nutrauktas eismas, niekas neprieštaravo, tačiau gatvė uždaryta iki šiol. Ja ne tik negali važiuoti automobiliai, bet net dviratininkams nepakanka vietos. Vienam pravažiuoti – įmanoma, tačiau jei tuo pačiu metu nori eiti pėsčiasis, kažkuriam nori nenori tenka laukti.

"Miesto valdininkai turbūt pro šią vietą nevažiuoja, kad nepastebi, kaip tai nepatogu", – piktinosi Užupio bendruomenės pirmininkas Evaldas Kubilius. Automobilių vairuotojai turi ieškoti aplinkinių kelių, pėstieji nuolat jaučiasi lyg eitų per statybų aikštelę.

Nepatogumus užupiečiams teks kęsti dar beveik metus ar ilgiau. Avarinė pastatų būklė pašalinta, tačiau išduotas leidimas pastatus atkurti, rekonstruoti ir statyti, todėl eismas gatvės dalyje tarp 4 ir 6A namo uždraustas iki 2010 m. kovo 31 d.

Statybas Malūnų gatvėje vykdo bendrovė "Sermeta", kuri atstačiusi senus namus ruošiasi pasiūlyti vilniečiams naują kvartalą "Užupio citadelė". Šiuo metu ji vykdo archeologinius kasinėjimus, po jų prasidės statybos.

Jei darbai vyks, kaip planuota, gatvė kitų metų kovą bus atidaryta. Jei ne – teks laukti dar ilgiau. "Kai kitais metais baigsis įsakymo dėl gatvės uždarymo galiojimas, savivaldybės administratorius įvertins situaciją, jį pratęsti ar nebe", – sakė savivaldybės Žemės darbų tvarkymo poskyrio vyriausioji specialistė Regina Stasiūnienė.


Vilniuje eismas uždraustas:

nuo Oslo g. važiuojant į Gudelių g. – iki 2010-12-01;

Vandentiekio g. dalyje tarp Gerosios Vilties g. ir 25-o namo – iki 2009-06-30;

L.Stuokos-Gucevičiaus g. – iki 2009-06-01;

nuvažiavimu iš Erfurto g. į Oslo g. – iki 2009-05-26;

Oslo g. važiuojant nuo Gariūnų link centro – iki 2009-05-26.


Šiame straipsnyje: Užupiseismas draudžiamas

NAUJAUSI KOMENTARAI

uzupietis

uzupietis portretas
ten nieko nevyksta, jokiu statybu ir jokiu kasinejimu... o mes priversti vaziuuoti kilometra aplinkui. laikas pradeti bauduoti statybine imone , kuri tesiog norejo uzdirbti, bet pataike ant krizes....

Paupio g.

Paupio g. portretas
Paupio gatves gyventojai tuoj statys barikadas, nes gyventi pasidare nebeimanoma...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių