Užgavėnių šėlsmas neaplenkė ir sostinės mikrorajonų

Blynai, kaukėti persirengėliai, dainos ir šokiai antradienį aidėjo miegamuosiuose sostinės rajonuose. Seniūnijų ir daugiabučius prižiūrinčių bendrovių surengtoje šventėje dalyvavo šimtai vilniečių.

Šventė trys mikrorajonai

Praeitą savaitę sostinės senamiestyje švęstų triukšmingų žiemos palydėtuvių atgarsiai pasiekė ir atokesnius Vilniaus mikrorajonus: Karoliniškes, Lazdynus ir Pašilaičius. Daugiabučius namus šiuose rajonuose prižiūrinčios bendrovės „Karoliniškių būstas“, „Lazdynų būstas“ ir „Pašilaičių būstas“ drauge su mikrorajonų seniūnijomis surengė Užgavėnių šventę.

Organizatoriai visus, mažus ir didelius, kvietė ne tik pasidžiaugti liaudiška muzika, kartu padainuoti, pašokti aplink laužą, bet ir kartu su kaimynais dalyvauti smagiose varžytuvėse. Persirengėliai nešė šaukšte kiaušinį, lenktyniavo įsilipę į maišus, rungėsi žaidime „Gaidžių peštynės“.

Gyventojai dabinosi kaukėmis

Ypač daug žmonių švęsti Užgavėnių susirinko Karoliniškių seniūnijoje. Šiemet šventė vyko naujoje vietoje – Karoliniškių draustinio pakraštyje esančioje sporto aikštelėje, ties I.Šimulionio gatve.

Su dviem vaikais į šventę atėjusi moteris pasakojo, kad joje lankosi antrus metus iš eilės. Raganiuke ir zuikiu persirengę jos vaikai bematant pasinėrė į linksmybių sūkurį. Minioje netrūko ir daugiau persirengėlių.

Šventės vedėjo raginami vaikai daugiausia dalyvavo įvairiose rungtyse. Suaugusieji vieni kitus vaišino namie keptais blynais, sumuštiniais.

„Džiaugiamės, kad organizatoriai mus vaišina arbata ir blynais, bet mūsų tokia jau tradicija – atsinešame, dalijamės, ir taip kasmet. Mums šventė pirmiausia yra bendravimas ir norėtųsi, kad tokių dienų būtų kuo daugiau“, – kalbėjo Marija prisistačiusi Karoliniškių gyventoja.

Sutelkė jėgas

Karoliniškių seniūnė Violeta Gedminaitė portalui diena.lt pasakojo, kad anksčiau šventė vykdavo arčiau seniūnijos, tačiau šiemet pasirinkta nauja vieta.

„Šiemet prie mūsų daug metų organizuojamos šventės prisijungė “Karoliniškių būstas„. Jie Užgavėnėms skyrė finansinę paramą, tai iš tiesų ne tik reali pagalba, bet ir malonus dėmesys Karoliniškių gyventojams“, – dėstė seniūnė.

Jai pritarė ir „Karoliniškių būsto“ vadovas Darius Zaborskas.

„Anksčiau tiek seniūnija, tiek mes rengdavome atskiras šventes, tačiau šiemet nusprendėme suvienyti pajėgas. Šitaip ir šventė gražesnė, ir žmonėms linksmiau“, – portalui teigė D.Zaborskas.

Kvietė visus

Į renginį taip pat buvo kviečiami ne tik šventę organizavusių seniūnijų, bet ir kitų mikrorajonų gyventojai. Daugiabučius prižiūrinčios įmonės pasistengė informuoti kuo daugiau gyventojų.

„Iškabinome skelbimus visur, kur galėjome. Kadangi “Karoliniškių būstas„ aptarnauja ir kai kurių kitų mikrorajonų gyventojus, susirinko žmonių ne tik iš Karoliniškių“, – pavykusia švente džiaugėsi D.Zaborskas.

V.Gedminaitė teigė, kad seniūnija taip pat prisidėjo kviečiant žmones. Prie Užgavėnių organizavimo prisidėjo mokyklos, meno kolektyvai. „Stengiamės suvienyti žmones, parodyti, kad jie yra kaimynai“, – kalbėjo seniūnė.

Šventę vainikavo Lašininio bei Kanapinio kova ir Morės deginimo ritualas. Taip pat buvo apdovanoti gražiausių kaukių savininkai ir skaniausią blyną iškepę dalyviai.

Užgavėnės

Užgavėnės – žiemos šventė, kuria siekiama išvyti žiemą  ir prisišaukti pavasarį. Pagrindiniai Užgavėnių akcentai – šventės veikėjų Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. Šią dieną rengiamos įvairios rungtynės, vaišinamasi blynais. Laikoma, kad tai paskutinė diena prieš pasninką, kai galima riebiai ir sočiai prisivalgyti. Tradiciškai pagal liturginį kalendorių Užgavėnės švenčiamos antradienį – dieną prieš didįjį pasninką – Pelenų dieną – ir Gavėnios pradžią.


Šiame straipsnyje: Užgavėnės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių