Quantcast

Uždrausta skalbti fontanuose ir palikti automobilius ant nutryptos žolės

Vilniečiai nebegalės skalbti rūbų fontanuose, plauti automobilių gatvėse ar palikti jų ant ištryptos žolės. Taip Vilniaus miesto taryba tikisi sutramdyti sostinės teršėjus, kurie vis rasdavo spragų, kaip išvengti baudų.

Trečiadienį Taryba patvirtino griežtesnes taisykles, kurios daug detaliau reglamentuoja švaros taisykles mieste.

Fontanas - šventa vieta

Naujojoje miesto tvarkymo ir švaros taisyklių redakcijoje aiškiau apibrėžiamos miestiečių pareigos, smulkiau nurodomi draudžiami veiksmai. Pavyzdžiui, sugriežtintos taisyklės fontanų niokotojams. Mat pernai tvarkos sergėtojai susidūrė su vandalizmo atveju, kai jaunuoliai į naujas Rotušės fontaną supylė buteliuką indų ploviklio. Dėl to buvo sugadinta ne vieną milijoną kainavusio fontano įranga.

Tad nuo šiandien draudžiama pilti atliekas, valiklius, kitas chemines medžiagas į fontanus, gadinti įrenginius, naudoti fontano vandenį (nenešti kibirais į namus, neskalbti fontanuose rūbų).

Atkreiptinas dėmesys, kad miesto fontanų priežiūra Vilniaus miesto savivaldybei kasmet atsieina daugiau nei vieną milijoną litų.

Atkreipė dėmesį į automobilius

Taip pat sugriežtintos automobilių laikymo taisyklės. Mat savivaldybės administracinė komisija ne kartą susidūrė su akiplėšomis automobilių savininkais, kurie transporto priemones statydavo asfaltuotose vaikų žaidimo aikštelėse. Juos nubausti ne visada pavykdavo, nes asfaltuota vaikų žaidimo aikštelė nebuvo atskiru punktu įtraukta į draudžiamų vietų automobiliams statyti sąrašą.

Nuo šiandien draudžiama automobilius statyti ne tik ant šaligatvių ir žalių vejų, bet ir ant nutryptos žolės, iš kurios telikęs žalios vejos pavadinimas, visų tipų vaikų žaidimų aikštelėse, gėlynuose, ant pėsčiųjų ir dviračių takų.

Kartu nurodomos ir vietos, kur draudžiama plauti transporto priemones: gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose ir kitose tam nepritaikytose vietose.

Už Tvarkos taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 2 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių