Quantcast

Už teisėjo R. Skirtuno papirkimą advokatui - 29,2 tūkst. litų bauda

Vilniaus miesto apylinkės teismas už tuometinio Vilniaus apygardos teismo teisėjo Ryšardo Skirtuno papirkimą ir prekybą poveikiu kaltu pripažino advokatą Vitoldą Petravičių.

Teismas šią bylą praėjusią savaitę baigė baudžiamuoju įsakymu, kuris prilyginimas nuosprendžiui.

Jam skirta 225 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio - 29 tūkst. 250 litų piniginė bauda. Ją nuteistasis turi sumokėti per 24 mėnesius nuo įsiteisėjimo dienos. V. Petravičius advokatu dirbo apie 15 metų.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad advokatas V. Petravičius iš nuteistojo Laimono Jurgelevičiaus reikalavo duoti ir vėliau per du kartus, kaip manoma, savo naudai priėmė 13 tūkst. litų kyšį.

Už tai advokatas pažadėjo paveikti pažįstamą tuometinį Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją R. Skirtuną, kad šis, nagrinėdamas L. Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų nuteistajam palankius sprendimus.

Kaip teigė prokuratūra, advokatas pažadėjo duoti ir per du kartus perdavė teisėjui 32 tūkst. litų kyšį. Pinigai buvo skirti, kad teisėjas, pasinaudodamas savo pažintimi su Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, paveiktų jį, jog būtent R. Skirtunas būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, apeliacine tvarka nagrinėsiančią L. Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai V. Petravičių sulaikė 2012 metų balandį. Per kratą teisėjo kabinete buvo rasti V. Petravičiaus perduoti pinigai.

Kaltinamasis V. Petravičius savo kaltę pripažino visiškai.

Tuo metu baudžiamoji byla, kurioje įtarimai dėl kyšininkavimo pateikti dabar jau buvusiam teisėjui R. Skirtunui, netrukus taip pat bus perduota teismui, dabar šalys susipažįsta su bylos medžiaga R. Skirtunas iš teisėjo pareigų yra atleistas.

Po teisėjo ir advokato nusikalstamų veikų išaiškinimo, L. Jurgelevičiaus bylą peržiūrėjo kita Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija. Apygardos teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendžio dalį, kuria nuteistasis Vilniaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai turi sumokėti daugiau nei 142 tūkst. litų. Be to, konfiskuoti valstybės naudai iš nusikalstamų veikų gauti daugiau nei 242 tūkst. litų

L. Jurgelevičiui skirta galutinė dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė - jį dėl finansinių nusikaltimų kaltu yra pripažinęs Alytaus rajono apylinkės teismas - verslininkas nuteistas dėl sukčiavimo įgyjant 385 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.

Tiriant galimą korupciją Vilniaus apygardos teisme, pernai balandį STT pareigūnai buvo sulaikę du Vilniuje žinomus advokatus - V. Petravičių ir Sigitą Juodelį.

S. Juodelis buvo paleistas tą pačią dieną, o V. Petravičius iš padžių buvo sulaikytas 48 valandoms, vėliau suimtas mėnesiui.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius BNS sakė, kad S. Juodelio byla išskirta į atskirą bylą ir tiriama toliau.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

neteisybe

neteisybe portretas
Paprastas zmogelis uz toki kisio davima arba papirkima sedetu ilgus metus,o advokatas iskirtine figura ir laives atemimu jis baudziamas negali buti. Tai stai kokia lygybe lietuvij pries istatyma.

200lt

200lt portretas
o kam dar tie 200lt? Kad bauda ispudingiau atrodytu?

vilmis

vilmis portretas
Siuo atveju reikia baust ta kuris parsidave. Ir kadangi tai teisejas, tai ta bausme turetu but 10eriopai didesne negu paprasto eilinio kysio emejo.
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių