Už „svogūnų akciją“ A.Paleckiui - 1,5 tūkst. litų bauda

„Svogūnų akcijos“ organizatoriai, partijos „Frontas“ pirmininkas Algirdas Paleckis ir Artūras Butkevičius ,pažeidė masinių renginių tvarką, antradienį nusprendė Vilniaus 2-asis apylinkės teismas.

Už šį administracinį nusižengimą A.Paleckiui skirta 1500 litų, o A.Butkevičiui - 1250 litų bauda.

Šią nutartį „Svogūnų akcijos“ organizatoriai dar galės apskųsti.

Didelį ažiotažą ir žmonių susidomėjimą sukėlusi akcija įvyko šių metų vasario 3 dieną. Traukdami karutį su svogūnais, A.Paleckis su A.Butkevičiumi bei keliais ‚frontininkais“ nužygiavo nuo Vyriausybės iki Seimo.

Šia teatralizuota akcija bandyta protestuoti prieš Vyriausybės vykdomą mokesčių politiką.

Nors protesto eitynių organizatoriai teigė, kad akcijoje dalyvavo vos keletas žmonių ir jai nereikėjo leidimo, pareigūnai suskaičiavo, kad protestuotojų buvo daugiau nei 100 ir „frontininkams“ surašė administracinių teisių pažeidimo protokolus.

Pirmadienį teismo posėdyje liudijęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas teigė, prašęs "Front" vadovo nukelti planuotą mitingą dėl įtampos, tvyrojusios po sausio 16 dienos riaušių.

Policija turėjo informacijos, kad mitingo metu gali būti pažeista viešoji tvarka: internete jaunuolių grupės susirašinėjo, kad nori pasistumdyti su policininkais, kad gali būti ruošiamasi plėšti parduotuves.

„Apie "svogūnų" ar kokią panašią akciją su A.Paleckiu nekalbėta. Jie planavo surengti daugiatūkstantinį mitingą“, - aiškino sostinės policijos vadovas.

Vasario 3-ąją mitingą prie Seimo organizuoti ketino ir Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija, ir "Frontas".

Tačiau smulkieji verslininkai vėliau pranešė atsisakantys šių planų, nes Vyriausybė atsižvelgė į pagrindinius jų keltus reikalavimus. "Frontas" tąkart negavo iš Vilniaus miesto savivaldybės leidimo mitingui prie Seimo rengti.

A.Paleckis prieš teismą jau yra stojęs dėl sausio 16-ąją vykusių riaušių prie Seimo, tačiau Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas liepos mėnesį bylą nutraukė.

Teismo nuomone, A.Paleckio veiksmai negali būti vertinami kaip neteisėtas mitingo organizavimas, o proteste susirinkusių žmonių veiksmai buvo atliekami ne šio politiko iniciatyva.

Nutarimas buvo apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių