Quantcast

Už prekybą cigaretėmis vilnietė nuteista jau 23 kartą

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą dėl akcizais apmokestinamų prekių realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką, 51 metų romų tautybės Zinai Aleksandravičiūtei skyrė 25 tūkst. litų baudą.

Tačiau vargu, ar kada nors ji šią baudą sumokės. Už prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis moteris jau šiemet yra teista 14 kartų, pernai buvo įkliuvusi 8 kartus.

Didžiausia jai skirta bauda yra 40 tūkst. litų, ne kartą yra užsidirbusi po 20 tūkst. litų ir mažesnes sumas. Iš viso Z.Aleksandravičiūtei teismai jau yra skyrę baudų už daugiau nei 200 tūkst. litų, porą kartų baudos jai pakeistos viešaisiais darbais.

Kiekvieną kartą sulaikoma Z.Aleksandravičiūtė aiškina, kad gailisi dėl padaryto nusižengimo, tačiau pasiteisina, jog prekyba cigaretėmis yra vienintelis jos ir jos nepilnamečių vaikų pragyvenimo šaltinis.

Kovoti su šia moterimi bejėgiai ir policijos pareigūnai. Jie sulaiko Z.Aleksandravičiūtę, teismas skiria jai baudą, o ši lyg niekur nieko kitą dieną vėl sukiojasi savo darbo vietoje.

Kadangi moteris turi nepilnamečių vaikų, pakeisti baudą areštu, neleidžia įstatymai.

25 tūkst. litų bauda Z.Aleksandravičiūtei skirta už cigarečių prekybą šių metų liepos 9 d.. Kalvarijų turgavietėje sulaikyta moteris su savimi turėjo 38 cigarečių „Saint George“ pakelius.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už akcizais apmokestinamų prekių realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką asmeniui, jau anksčiau baustam už šiuos pažeidimus, numato baudą nuo 20 tūkst. iki 50 tūkst. litų su šių prekių konfiskavimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių