Quantcast

Už paminklą sau - pasiaiškinimas policijai

Elektrėnų policijos komisariato tyrėjai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kapo ar kitos viešosios vietos išniekinimo. Įtariamąja gali tapti moteris, kuri ant senos kapavietės užsitvėrė tvorelę ir pasistatė sau paminklą, rašo Elektrėnų krašto laikraštis „Elektrėnų kronika“.

Pernai lapkričio 1 dieną į Sabališkių kapines atvykusi Vievio gyventoja Irena Č. rado giminaičio kapą padalytą per pusę, o šalia tvorele užtvertą kapavietę ir pastatytą paminklą. Laidojimo požymių nebuvo matyti, ant paminklo buvo iškalta tik pavardė ir gimimo metai. Dėl neteisėtai įrengtos kapavietės Irena Č. gal ir nebūtų skundusis, jei įrengiant ėjant būsimą kapavietę nebūtų suardytas jos giminaičio kapas. Moteris apie savavaliavimą kapinėse pranešė Elektrėnų seniūnijai, kuri yra atsakinga už kapų tvarkymą. Seniūnija apie savavaliavimą kapinėse surinko duomenis ir juos pateikė Elektrėnų savivaldybės tarybos Administracinei komisijai.

Komisija savavaliautoją įpareigojo iki balandžio 15 dienos savavališkai pastatytą tvorelę ir paminklą „patraukti“. Iš anksto sau paminklą pasistačiusi Helena P. iki nustatyto laiko naujojo paminklo nei patraukė, nei nukėlė, kaip privalėjo padaryti, todėl mirusiųjų kaimynų giminės ją apskundė policijai.

Irena Č., nesulaukusi, kol savivaldybės įpareigota Helena P. atstatys išniekintą giminaičio kapą, į Elektrėnų policijos komisariatą parašė pareiškimą, kad Elektrėnuose, Sabališkių kapinėse, savavališkai ir neteisėtai įrengta gyvos moters kapavietė ir pastatytas paminklas bei tvorelė, suardžiusi mirusio asmens kapavietę.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už tokį pažeidimą gresia laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Administracinė komisija už tokį pažeidimą gali nubausti įspėjimu arba bauda nuo 50 iki 200 litų.

 


Šiame straipsnyje: Kapinėskapaspaminklaspolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

nu žemės užteks visiems

nu žemės užteks visiems portretas
už pavogtą vištą - kalėjimas, už pavogtą milijoną - postas valdžioj

www

www portretas
greit sioji zemeji neliks vietos ne tik gyviesiems bet ir mirusiems, Reikia Dievo isikisimo nes pribrendo zmones pavirto biurokratiniais gyvuliais ir ne gyvuliais o velniais nes gyvuliai ir tie taip nesielgia....
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių