Quantcast

Už nuopelnus Vilniui ir Tautai bus pagerbti A.Saudargas ir E.Zingeris

Šeštadienį Vilniuje, Signatarų namuose, buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hannibalssonas (Jonas Baldvinas Hanibalsonas), signatarai Algirdas Saudargas ir Emanuelis Zingeris bus apdovanoti visuomenės įsteigtais medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

J.B.Hannibalssonas bus apdovanotas už jo, kaip tuometinio Islandijos užsienio reikalų ministro, indėlį pripažįstant Lietuvos nepriklausomybę 1991 metais.

„E.Zingeris ir A.Saudargas tuo metu kaip Lietuvos diplomatijos vadovai, jie daug prisidėjo prie tarptautinio Lietuvos pripažino“, - BNS sakė Apdovanojimų komisijos kancleris Saulius Povilaitis.

Pats J.B.Hannibalssonas į ceremoniją neatvyks, apdovanojimas jam bus perduotas diplomatiniais kanalais.

E.Zingeris 1990-1992 metais vadovavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Užsienio reikalų komisijai. A.Saudargas ėjo užsienio reikalų ministro pareigas.

I-ojo bei II-ojo laipsnio apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ įkurti 2009 metais visuomenine ir privačia iniciatyva. Tarp medalių steigėjų yra Krašto apsaugos bičiulių klubas, Šlapelių muziejus, Vilniaus ainių klubas, Vilniaus rotušė, Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba.

Visuomeninės apdovanojimų komisijos pirmininku išrinktas kunigas Tomas Šernas.

Per porą metų medaliais pagerbta per 150 asmenų, nusipelniusių Vilniui ir Tautai. Šį apdovanojimą yra gavęs poetas Justinas Marcinkevičius, ilgametis Vilniaus universiteto rektorius akademikas Jonas Kubilius, dabartinis rektorius Benediktas Juodka, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, muziejininkė Birutė Kulnytė, kariuomenės vadas generolas Arvydas Pocius, operos solistas Virgilijus Noreika.NAUJAUSI KOMENTARAI

visa beda.....

visa  beda..... portretas
kad visuomene skaitoma keletas dykaduoniu-medaliu steigeju.

KOKIE JU NUOPELNAI

KOKIE JU NUOPELNAI portretas
. JIE YRA NUSIKALTELIAI IR JUOS TURI TEISTI LIETUVOS ZMONES. O CIA APIE KAZKOKIUS "NUOPELNUS" RASYNEJA. Sugriauta pramone, zemes ukis, sunaikintas mokslas,svietimas o Lietuva neteko apie milijona savo pilieciu. TAI SITA JUS LAIKOTE NUOPELNU? UZTENGA NUSILALTELIUS VADINTI "nusipelnusiais"Ą Jurijus Subotinas.

paulius

paulius portretas
Jeigu jie prisidėjo prie tarptautinio Lietuvos pripažinimo,atleiskime E.Zingeriui už tai ,kad jis seimo posėdžių metu buvo didžiausias keliauninkas ir neturėjo laiko dalyvauti posėdžiuose.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių