Quantcast

Už naktinę prekybą alkoholiu - 75 litų bauda

Antradienį dviejų kavinių „kasininkams-pardavėjams“ iškeltas bylas dėl naktinės prekybos alkoholiu išnagrinėjęs Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas pažeidėjams skyrė po 75 litų baudas, praneša delfi.lt.

Tai - bausmės vidurkis, nes daugiau kaip prieš 6 metus įsigaliojusiame Administracinių teisės pažeidimų kodekse už prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimus pardavėjams yra numatyta bauda nuo 50 iki 100 litų su alkoholių gėrimų (įskaitant alų) konfiskavimu arba be jo.

Antradienį teismo priimti nutarimai turėtų nudžiuginti policijos pareigūnus - jie tikina dabar galėsią imtis sankcijų ir prieš naktinių „kavinių“ savininkus, kurie Seimui priėmus Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas sugebėjo pasinaudoti jose esančiomis spragomis.

„Šiandien išnagrinėtos bylos buvo vadinamieji pirmieji mūsų blynai, nuo jų rezultato priklausys ir tolesni mūsų veiksmai“, - sakė Vilniaus policijos Ekologijos ir teisės pažeidimų Prevencijos skyriaus viršininkas Algimantas Minkauskas.

Jo teigimu, administracinių teisės pažeidimų protokolai kol kas buvo surašyti pardavėjams, tačiau greičiausiai ateityje bus baudžiami ir „kavinių“ savininkai.

Už tai jiems numatytos baudos nuo 500 iki 1500 litų. Už pakartotinius pažeidimus įstatymas numato dar griežtesnes sankcijas, tarp jų - ir alkoholio konfiskavimą.

„Manau, kad policija turėtų nebijoti ir pasinaudoti įstatyme numatytomis teisėmis - už šiuos pažeidimus bausti viešojo maitinimo įstaigų vadovus“, - sakė Valstybės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

Pasak jos, įstatyme nėra numatyta, kad naktį alkoholio prekybos taisykles pažeidusios viešojo maitinimo įstaigos galėtų netekti licencijos prekybai svaigalais.

Pagal nuo sausio įsigaliojusias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nuo sausio prekyba alkoholiu mažmeninėse prekybos vietose draudžiama nuo 22 val. iki 8 val. ryto.

Naktinė prekyba alkoholiu negalima nei degalinėse, nei didžiuosiuose prekybos centruose, nei specializuotose alkoholio parduotuvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių